شنبه 21 تير 1399 - 19 ذي القعده 1441 - 11 ژولاي 2020
صفحه اصلي/پزشكي

طلب ۴۰۰۰میلیاردی صنعت دارو از بیمه ها/ورود سازمان برنامه و بودجه

رئيس کميسيون بهداشت مجلس خبر داد؛

طلب ۴۰۰۰ميلياردي صنعت دارو از بيمه ها/ورود سازمان برنامه و بودجه

رئيس کميسيون بهداشت و درمان مجلس، از ورود سازمان برنامه و بودجه به رفع مشکل نقدينگي حوزه دارو خبر داد و گفت: بدهي بيمه ها به صنعت دارو منجر به رکود در اين بخش شده است.

به گزارش خبرگزاري مهر، علي نوبخت حقيقي در خصوص آخرين شرايط از تعيين تکليف بدهي بيمه ها به صنعت دارويي کشور، گفت: صنعت دارويي کشور به دليل عدم پرداخت به موقع بدهي بيمه ها به داروخانه ها، شرکت هاي پخش و واحدها ي توليدي درحال حاضر دچار مشکلاتي، از جمله نبود نقدينگي به ميزان کافي شده است.

وي از ورود سازمان برنامه و بودجه به موضوع بدهي بيمه ها و حل مشکلات دارويي کشورخبر داد و افزود: طبق گفته مسئولان سازمان غذا و دارو اين بخش درحال حاضر حدود ۴ هزار ميليارد تومان از بيمه ها طلب دارد ، بنابراين مقرر شده معاون اجتماعي سازمان برنامه و بودجه کشور مبلغي را براي رفع مشکلات نقدينگي حوزه دارو به اين بخش اختصاص دهد.

رئيس کميسيون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به رکود به وجود آمده در حوزه دارويي کشور، افزود: در جلسه روز گذشته کميسيون بهداشت و درمان با مسئولان جديد سازمان غذا و دارو تصميمات قابل قبولي در جهت رفع مشکلات موجود اتخاذ شد، البته کميته هايي نيز در کميسيون در حوزه دارو تشکيل شده است؛ بنابراين اميدواريم با تغييرات مديريتي در سازمان غذا و دارو و فعاليت کميسيون بخشي از مشکلات حل شود.

تعداد بازديد:616 آخرين تغييرات:96/07/05
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر