چهارشنبه 28 شهريور 1397 - 9 محرم 1440 - 19 سپتامبر 2018
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

۳۰ درصد پست های مدیریتی در اختیار زنان قرار می گیرد

معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده:

۳۰ درصد پست هاي مديريتي در اختيار زنان قرار مي گيرد

زاهدان - معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: به دستور رئيس جمهوري شتابي در دولت دوازدهم ايجاد شده که نتيجه آن در اختيار قرار دادن ۳۰ درصد از پست هاي مديريتي به زنان است.

به گزارش خبرنگار مهر، معصومه ابتکار امشب در نشست بانوان مدير، اعضاي شوراهاي اسلامي شهر و روستا و سازمان هاي مردم نهاد که در تالار فردوسي دانشگاه سيستان و بلوچستان برگزار شد، اظهار داشت: استان سيستان و بلوچستان يک نمونه موفق در بعد اجتماعي و سياست گذاري است که مردم نيز به آن اعتماد کردند و دولت نيز فرصت هايي را ايجاد کرده که وضعيت وجايگاه زنان ارتقا يابد.

وي افزود: به دستور رئيس جمهوري شتابي در دولت دوازدهم ايجاد شده که نتيجه ي آن در اختيار قرار دادن ۳۰ درصد از پست هاي مديريتي به زنان است

وي گفت: تمام کارهاي ارزنده اي که در دولت يازدهم براي مردم شريف اين خطه انجام شده در دولت دوازدهم جدي تر ادامه پيدا خواهد کرد.

معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده خاطر نشان کرد: دکتر روحاني در همه برنامه هاي انتخاباتي خود به استمرار سياست ها و برنامه هاي دولت يازدهم و پيگيري تمامي مطالبات به حق مردم در زمينه هاي مختلف از جمله مباحث اجتماعي و نگاه به عدالت در سهم زنان از مناصب مديريتي در دولت دوازدهم هم تاکيد دارد.

وي تصريح کرد: خوشبختانه اقدامات بسيار خوبي براي دختران بازمانده از تحصيل از لحاظ بهداشتي و دسترسي زنان به بهداشت خصوصا بهداشت باروري انجام شده است.

وي گفت: در بحث خدمات درماني و امکانات بهداشتي حتي در شهرهاي فاقد بيمارستان شاهد پيشرفت هاي زيادي هستيم به ويژه خدمات درماني که با کيفيت بالا در اختيار مادران و زنان قرار گرفته است.

ابتکار ادامه داد: همچنين اقدامات ارزنده اي توسط دولت يازدهم و دوازدهم براي توسعه کارآفريني زنان در معرض آسيب و تحصيل کرده انجام شده است.

وي افزود: همچنين از ديگر شاخص هاي که باعث مطرح شدن استان سيستان و بلوچستان در سطح ملي شد مي توان به حضور بانوان در مشارکت هاي اجتماعي و انتخابات شوراها اشاره کرد.

وي بيان داشت: حضور بانوان در انتخابات اخير از نرخ بسيار بالايي در اين استان برخوردار بود به طوري که حضور زنان در شوراهاي شهر و روستا و پذيرفتن مسئوليت ها توسط آنان در بسياري از پست هاي مديريتي در سطح استان سيستان و بلوچستان قابل توجه است.

معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده خاطر نشان کرد: نقش زنان در برنامه ريزي براي توسعه پايدار و استفاده صحيح از سرمايه هاي اجتماعي و برنامه ريزي در موضوعاتي مثل آب و محيط زيست در اين استان اهميت فراواني دارد.

وي تصريح کرد: انتصاب زنان در سمت هايي همچون فرماندار، مديران ارشد و معاونين استاندار در سيستان و بلوچستان حاکي از اعتماد به حضور زنان در پست هاي مديريتي و توجه به توانمندي هاي آن ها است که از آن مي توان به نگاه ويژه دولت هاي يازدهم و دوازدهم به حوزه زنان پي برد.

تعداد بازديد:232 آخرين تغييرات:96/07/05
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر