چهارشنبه 28 شهريور 1397 - 9 محرم 1440 - 19 سپتامبر 2018
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

روز بازگشت حجاج با سلامت و عافیت برای ما همچون یک روز عید است

رهبر معظم انقلاب اسلامي:

روز بازگشت حجاج با سلامت و عافيت براي ما همچون يک روز عيد است

رهبر انقلاب روز بازگشت حجاج با سلامت و عافيت را همچون يک روز عيد و روز جشن دانستند و بيان داشتند: حج بهترين فرصت براي خنثي کردن فعاليت تبليغاتي دشمنان است.

به گزارش خبرگزاري مهر، حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار سرپرست حجاج ايراني، مسئولان و دست‌اندرکاران حج امسال با ابراز خرسندي از بازگشت همراه با سلامت و عزت حجاج ايراني، به وجود يک جبهه بين‌المللي و عظيم تبليغاتي در مقابل جمهوري اسلامي اشاره و خاطرنشان کردند: راه مقابله با اين جبهه خطرناک، روشنگري و برخورد تبليغاتي فعال و تهاجمي است و حج يکي از مراکز اصلي و اساسي براي اين اقدام است.

حضرت آيت الله خامنه‌اي با تشکر از همه دست‌اندرکاران برگزاري حج، گفتند: روز بازگشت حجاج با سلامت و عافيت، براي ما همچون يک روز عيد و روز جشن است.

رهبر انقلاب اسلامي «حفظ امنيت، عزت و احترام حجاج» را از جمله دل‌نگراني‌هاي مهم خود خواندند و افزودند: بر اساس گزارش مسئولان، حجاج امسال از حفظ احترام و عزت خود در اغلب موارد راضي بوده‌اند، اگرچه برخي موارد تخلف نيز گزارش شده که بايد پيگيري شود.

ايشان با اشاره به وجود يک جبهه بسيار خطرناک و فعال و مجهز به انواع وسائل و امکانات تبليغاتي در مقابل جمهوري اسلامي، گفتند: نظام اسلامي ظرفيت و توان فراواني براي ايستادگي و تهاجم عليه اين جبهه دارد و فرصت حج بهترين منبر تبليغي براي ارتباط گرفتن با مردم دنيا و خنثي‌کردن تبليغات طرف مقابل است.

حضرت آيت الله خامنه‌اي، تعطيل يا محدود کردن ظرفيت‌هاي ارتباطي ايران با مردم در حج همچون دعاي کميل، مراسم برائت، اجتماعات و همايش‌هاي تبليغي را ترفند دولت سعودي عليه جمهوري اسلامي خواندند و افزودند: امروز در دنياي اسلام، تعداد بي‌شماري از نخبگان مايل به شنيدن حقيقت از زبان جمهوري اسلامي هستند، بنابراين بايد مسائل مهمي همچون استکبارستيزي، افشاي ماهيت غرب، برائت از دشمنان اسلام و مضامين بلند دعاي کميل را با ادبيات نافذ، لحن خوب و استدلال عميق از طريق ابزارهاي نوين تبليغاتي به مخاطبان منتقل کنيد.

ايشان، وجود ابهام در ذهن مخاطبان در اثر حجم انبوه تبليغات منفي عليه کشورمان را طبيعي خواندند و خاطرنشان کردند: در زمان برگزاري حج، مسئولان سعودي با وقاحت و بي‌حيايي تمام در تلويزيون ظاهر شدند و عليه جمهوري اسلامي، حرف زدند و طبيعي است که اين حرف‌ها در مردم عادي ساير کشورها ابهام‌آفرين است، اما بايد با ارتباط با مردم، ابهامات را رفع کنيد و حصار طرف مقابل را بشکنيد.

رهبر انقلاب اسلامي همچنين بر انتقال اقلام مصرفي زائران از ايران تا حدامکان تأکيد کردند و در خصوص کاهش بازارگردي حجاج ايراني، افزودند: اگر اين گزارش بر اساس بررسي‌هاي دقيق باشد، جاي خوشوقتي است.

پيش از سخنان رهبر انقلاب اسلامي، حجت‌الاسلام والمسلمين قاضي عسکر نماينده ولي فقيه و سرپرست حجاج ايراني با بيان گزارشي از فعاليت‌هاي انجام گرفته، شعار حج امسال را «حج، معنويت، اقتدار ملي و همبستگي اسلامي» خواند و گفت: با زحمات شبانه‌روزي تلاش شد تا امنيت و عزت حجاج ايراني تامين شود و آنان با رضايت به کشور برگردند.

همچنين آقاي محمدي رئيس سازمان حج و زيارت در گزارشي با اشاره به معنويت و نظم حجاج ايراني، گفت: «هماهنگي بعثه و سازمان حج»، «تدوين ساختار ويژه مديريت بحران»، «برپايي خيمه‌هاي جديد در عرفات»، «مديريت منظم حمل و نقل»، «توجه به امنيت و تغذيه زائران»، «آموزش کارگزاران و اقدامات ويژه پزشکي» از جمله نقاط قوت حج امسال بود.

تعداد بازديد:190 آخرين تغييرات:96/07/12
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر