چهارشنبه 30 آبان 1397 - 13 ربيع الاول 1440 - 21 نوامبر 2018
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

ورود ۱۱ عضو خانواده شهدای منا به عربستان برای شناسایی پیکر شهدای‌شان به زودی

ورود ۱۱ عضو خانواده شهداي منا به عربستان براي شناسايي پيکر شهداي‌شان به زودي

نخستين نشست شوراي هماهنگي بعثه مقام معظم رهبري و سازمان حج و زيارت در مکه مکرمه به رياست حجت الاسلام و المسلمين قاضي عسکر نماينده ولي فقيه درامور حج و زيارت و سرپرست حجاج ايراني در محل بعثه تشکيل شد

کعبه

به گزارش تبيان به نقل از خبرگزاري فارس، نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت در اين جلسه با اشاره به روند طبيعي انتقال زائران ايراني به مدينه منوره و مکه مکرمه اظهار داشت: علي رغم همه مشکلاتي که وجود داشت با تلاش و پيگيري مديران و کارگزاران بعثه مقام معظم رهبري، سازمان حج و زيارت، مرکز پزشکي و ساير دست اندرکاران اين حوزه تاکنون عمليات اجرايي حج امسال به خوبي انجام شده است. حجت الاسلام و المسلمين سيد علي قاضي عسکر با اشاره به اينکه آرام، مستحکم و با عزت کارها پيگيري و به نتيجه رسيده است، از حاضران خواست که با تمام توان در روزهاي باقيمانده نيز به زائران ايراني خدمت رساني کنند.

وي بر لزوم توجه به رفع نواقص احتمالي و به حداقل رساندن مشکلات زائران تاکيد و تصريح کرد: روند عادي امور نشان مي‌دهد که انشاء الله تا پايان مناسک حج با مشکل خاصي روبرو نشويم. درادامه اين جلسه حميد محمدي رئيس سازمان حج و زيارت از آخرين آمار انتقال زائران ايراني به عربستان گزارش داد و گفت: تا پايان امشب (شنبه) حدود 7500 زائر در مدينه و 55500 زائر ديگر در مکه اسکان مي‌يابند و پروازها به مقصد 2 فرودگاه مدينه و جده روال طبيعي دارد.

اين جلسه با بررسي نحوه خدمات رساني بهتر به زائراني که از طريق فرودگاه جده وارد عربستان و در ميقات جحفه محرم مي‌شوند ادامه يافت و نماينده ولي فقيه از رئيس سازمان حج و زيارت خواست تا هر چه سريعتر نسبت به رفع مشکل زائراني که ممکن است پس از پوشيدن لباس احرام در روز به سمت مکه حرکت نمايند تدبير لازم انديشيده شود.

اين جلسه با بررسي نحوه خدمات رساني بهتر به زائراني که از طريق فرودگاه جده وارد عربستان و در ميقات جحفه محرم مي‌شوند ادامه يافت و نماينده ولي فقيه از رئيس سازمان حج و زيارت خواست تا هر چه سريعتر نسبت به رفع مشکل زائراني که ممکن است پس از پوشيدن لباس احرام در روز به سمت مکه حرکت نمايند تدبير لازم انديشيده شود.

نحوه اعزام کاروان‌ها به عرفات، مشعر و منا و خدماتي که در ايام تشريق به زائران ايراني ارائه خواهد شد ديگر دستور اين جلسه بود و مقرر شد در کميته‌هاي کارشناسي با حضور نمايندگان بعثه مقام معظم رهبري، سازمان حج و زيارت، مديران کاروان‌ها و مجموعه‌ها راهکار مناسب هر چه سريعتر تهيه و به روحانيان و مديران کاروان‌ها اعلام شود.

غلامرضا رضايي نماينده سازمان حج و زيارت در عربستان نيز در اين رابطه گفت: به دليل گرماي هوا برنامه‌هاي مربوط به ايام تشريق با دقت در حال پيگيري است و مديران و روحانيون کاروان‌ها بايد شرايط و تصميم‌هاي امسال را براي زائران تشريح کنند.

نماينده ولي فقيه در پايان اين جلسه برلزوم پرهيز از تک روي و عمل به مصوبات و دستورالعمل‌هاي ابلاغي به کاروان‌ها تاکيد کرد و خواستار اقدام لازم براي انجام آزمايش DNA از 11 عضو خانواده شهداي منا شد که براي تشخيص هويت شهيد خود در حج امسال حضور مي‌يابند. اين 11 عضو خانواده شهداي منا که امکان شناسايي پيکر شهيدشان به دليل قطع روابط سياسي ايران و عربستان فراهم نشد، قرار است در روزهاي آينده براي انجام مناسک حج وارد عربستان شوند.

تعداد بازديد:363 آخرين تغييرات:96/07/12
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر