چهارشنبه 30 آبان 1397 - 13 ربيع الاول 1440 - 21 نوامبر 2018
صفحه اصلي/خانواده

قایان چگونه قلب همسرشان را تسخیر کنند؟

قايان چگونه قلب همسرشان را تسخير کنند؟

از بدو خلقت بشريت سرزمين کوچکي هست، که پهناي آن به چند سانتي متر مربع محدود مي شود، براي تسخير اين سرزمين سرخ تلاش هاي زيادي از سوي افراد مختلف صورت گرفته است اما کسي تا به حال با اجبار موفق به تسخير آن نشده است. ا

آقايان چگونه قلب همسرشان را تسخير کنند؟

از بدو خلقت بشريت سرزمين کوچکي هست، که پهناي آن  به چند سانتي متر مربع محدود مي شود، براي تسخير اين سرزمين سرخ تلاش‌هاي زيادي از سوي افراد مختلف صورت گرفته است اما کسي تا به حال با اجبار موفق به تسخير آن نشده است. امروز مي خواهم کليدهاي اين سرزمين را تقديم حضور شما کنم تا شما بتوانيد بدون هيچ درگيري وارد قلب افراد شويد و يگانه فرمانرواي سرزمين سرخ باشيد. البته ارزش اين فتح عظيم زماني روشن مي شود که شما پادشاه قلب خانم تان باشيد و در رأس آن قرار بگيريد. 

همسر، تسخير قلب، آراستگي، احترام گذاشتن، والدين همسر، لباس پوشيدن

در طول تاريخ فرمانروايان مختلفي بر مردم حکومت کرده اند، بعضي از اين پادشاهان با زور و اجبار حکمران مي شدند و برخي ديگر برخواسته از خواست مردم بودند. فرمانروايان ظالم و غير محبوب گاهي مي توانستند سرزمين هاي وسيعي را تحت حاکميت خويش در بياورند و شايد بر نيمي از کره زمين حکومت کنند! قدرت حکام به حدي بود که سرزمينهاي پهناور نيز نمي‌توانستند در مقابل سربازان نيرومندشان دوام بياورند و مجبور به تسليم بودند، اما از بدو خلقت بشريت سرزمين کوچکي هست، که پهناي آن  به چند سانتي متر مربع محدود مي شود، براي تسخير اين سرزمين سرخ تلاش‌هاي زيادي از سوي افراد مختلف صورت گرفته است اما کسي تا به حال با اجبار موفق به تسخير آن نشده است. امروز مي خواهم کليدهاي اين سرزمين را تقديم حضور شما کنم تا شما بتوانيد بدون هيچ درگيري وارد قلب افراد شويد و يگانه فرمانرواي سرزمين سرخ باشيد. البته ارزش اين فتح عظيم زماني روشن مي شود که شما پادشاه قلب خانم تان باشيد و در رأس آن قرار بگيريد. 

کليد هاي طلايي براي تسخير قلب همسر

کليد اول والدين همسر: براي ورود به اين کاخ کوچک لازم است کليد دروازه را داشته باشيد لذا قبل از هر کليدي بايستي

اشتباه بزرگي که بعضي از اقايان مرتکب مي شوند اين است که به جاي احترام به والدين خانم، در صدد رقابت با آنها بر مي آيند که در نهايت بازنده ميدان مي شوند.

 کليد اصلي را خدمت آقايان معرفي کنم. دروازه دل هر خانمي والدين او، خصوصا مادرش مي باشد، مرداني که به هر دليل به والدين همسرشان بي حرمتي مي کنند هيچ وقت نخواهند توانست محبوب بانوي خويش باشند. اشتباه بزرگي که بعضي از اقايان مرتکب مي شوند اين است که به جاي احترام به والدين خانم، در صدد رقابت با آنها بر مي آيند که در نهايت بازنده ميدان مي شوند. اين در حالي است که يک حکمران خوب براي اداره امور افراد دلسوز را به عنوان دستيار انتخاب مي کند تا از تجربيات آنان بهره مند گردد و در صدد حذف آنان بر نمي ايد، چون در اين صورت افراد نالايق موجبات ناراحتي مردم را فراهم خواهند ساخت.

کليد دوم خانواده: علاوه بر والدين احترام به تمام اعضاي خانواده بانو،لازم و ضروري است، ممکن است در بين خواهر يا برادران همسر افراد نالايقي هم وجود داشته باشد اما هرگونه انتقاد و برخورد نامناسب با آنها واکنش همسر را در پي خواهد داشت و لذا يک مرد باهوش هيچ وقت نکات منفي خانواده همسر را به وي يادآوري نمي کند بلکه براي استحکام رابطه زناشوئي بيشتر از نکات قوت خانواده وي سخن خواهد گفت.

کليد سوم ارزش به خويش:  «وَ لَقَد کَرَّمنا بَني آدَم»(اسرا/70) يعني ما فرزندان آدم را گرامي داشتيم... خداوند انسان را با کرامت خلق نمود و ما موظفيم کرامت خود را حفظ کنيم. وقتي در خانواده مرد در مقام شوهر يا پدر، به خودش ارزش قائل نباشد، نبايد انتظار احترام از ديگران داشته باشد. شوهر مدير خانواده است «الرِّجالُ قَوّامُونَ عَلَي النِّساءِ» (نساء/34) يعني مردان، سرپرست و نگهبان زنانند. پس سرپرست بايد الگوي خانواده باشد. شوهر بد دهن نبايد انتظار عفت کلام از همسرش را داشته باشد، چرا که حتي اگر خانم ذاتا نيز اهل بد دهني نباشد فشارهاي محيط وي را به بد دهني سوق خواهد داد بنابراين کليد سوم را مي توان در يک جمله خلاصه کرد و آن اينکه قبل از هر کسي، بايستي خودمان احترام خود را نگه داريم.

کليد چهارم آراستگي: وقتي صحبت از آراستگي و زيبايي مي شود، آرايش و آراستگي خانم‌ها بر شوهرانشان در ذهن‌ها تداعي مي شود. در حالي که آراسته بودن مختص خانم ها نيست و لازم است مردان نيز آراستگي کامل داشته باشند در روايتي از امام صادق (عليه السلام) نقل شده است: «مرد بايد قيافه و ظاهر آراسته داشته باشد که موجب تمايل بيشتر همسرش گردد» 

گاهي اوقات اقايان در مجالس لباس‌هاي رنگي و پاکيزه بر تن مي کنند اما در خانه اين نوع پوشش را سبک بازي مي‌دانند، با مراجعه به سيره ائمه اطهار مي توان دريافت که ائمه معصومين به احساسات زنانه همسرانشان توجه ويژه داشتند . نقل شده است گروهي از مردم به حضور امام باقر (عليه السلام) رسيدند، در حالي که امام خضاب کرده بود و بر دوش خود پارچه اي به رنگ گل هاي سرخ انداخته بودند. آنان از علت خضاب کردن آن حضرت، پرسيدند. امام فرمود: چون زنان از آراستگي شوهر خويش شادمان مي شوند، من براي همسرانم خضاب کرده و خود را آراسته ام. 

عده اي از مردها اساساً مقيّد به نظافت و زيبايي نيستند. به اصلاح سر و صورت چندان توجه ندارند. با لباس هاى کثيف و موهاى ژوليده در منزل و در حضور خانم ظاهر مى شوند و... در نهايت انتظار گرم بودن خانم را دارند!

آراستگي فقط به نوع لباس پوشيدن خلاصه نمي شود بلکه شامل اصلاح سر، صورت، مسواک، نظافت دهان، دندان و...نيز است. بوي بد دهان مي تواند براي همسر آزار دهنده باشد، عدم استفاده از مسواک و رعايت نکردن بهداشت دهان و دندان باعث بوي بد دهان مي شود که بيشتر از هر کس باعث آزار همسر مي شود. رسول مکرم اسلام مي فرمايند «آن قدر جبرئيل درباره مسواک به من سفارش کرد که بر دندان هايم ترسيدم» .

عده اي از مردها اساساً مقيّد به نظافت و زيبايي نيستند. به اصلاح سر و صورت چندان توجه ندارند. با لباس هاى کثيف و موهاى ژوليده در منزل و در حضور خانم ظاهر مى شوند و... در نهايت انتظار گرم بودن خانم را دارند! و اين است که اکثر اوقات مردان فکر مي کنند خانمها سرد مزاج هستند.

کليد پنجم ايراد گرفتن ممنوع: انتقاد کردن اگر به صورت اصولي و با مهارت باشد قطعا سازنده خواهد بود ضمن اينکه انتقاد بايد براي مواردي باشد که شخص در اين امورات کوتاهي مي کند اما بعضي مسائل هستند که در اختيار خود فرد نيستند، در اينجا نبايد امري را انتظار داشت که در وسع فرد نيست لا يُكَلِّفُ اللَّهُ نَفسًا إِلّا وُسعَها (بقره /286) و شخص اصلا مقصر نيست و يا اينکه اساسا ايرادي وجود ندارد بلکه بعضي از سوگيري ها، باعث ذهنيت نادرست ما شده است. مثلا ايراد گرفتن از اندام خانمها حاصل چشم چراني هاي مردان و بعضي از بي قيدي هاي اجتماعي است و الا شايد ظاهر خانم هيچ اشکالي نداشته باشد.

چنين اشکال تراشي ها نيز باعث سردي همسر را در پي خواهد داشت. بد نيست وقتي وسوسه شديم از همسرمان ايراد جسمي بگيريم، يک نگاه اجمالي به خود داشته باشيم که قطعا از چنين فکري پشيمان خواهيم شد.

تعداد بازديد:358 آخرين تغييرات:96/07/12
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر