پنج شنبه 1 اسفند 1398 - 26 جمادي الثاني 1441 - 20 فوريه 2020
صفحه اصلي/قرآن

ابهام در برگزاری مدهامتان روستایی/ برگزاری آزمون رشته مفاهیم

ميرزايي‌نسب خبر داد:

ابهام در برگزاري مدهامتان روستايي/ برگزاري آزمون رشته مفاهيم

گروه مسابقات: دبير دوازدهمين دوره جشنواره قرآني مدهامتان با اشاره به اينکه آزمون رشته مفاهيم اين دوره از جشنواره روز ۲۸ مهرماه برگزار مي‌شود، گفت: برگزاري جشنواره قرآني مدهامتان روستايي هنوز قطعي نشده است.

مجتبي ميرزايي‌نسب، دبير جشنواره قرآني مدهامتان، در گفت‌وگو با خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايکنا)، با اشاره به مفاهيم‌محور شدن دوازدهمين دوره جشنواره قرآني مدهامتان، گفت: بر همين اساس امسال توجه ويژه‌اي به بخش مفاهيم شده است. علاوه بر تعريف رشته‌هاي مفاهيم، آزمون مفاهيم ويژه تمام شرکت‌کنندگان در جشنواره نيز در نظر گرفته شده بود که شهريورماه برگزار شد.

وي افزود: علاوه بر اين، آزمون رشته مفاهيم نيز در نظر گرفته شده است که در آن تنها شرکت‌کنندگان اين رشته حضور مي‌يابند. اين آزمون روز ۲۸ مهرماه برگزار مي‌شود.

ميرزايي‌نسب بيان کرد: منابع اين آزمون جزوه‌اي ۱۲۰ صفحه‌اي با موضوع نماز، امر به معرف و نهي از منکر از قرآن و نهج‌البلاغه است که آماده و در اختيار شرکت‌کنندگان قرار گرفته است.

دبير جشنواره قرآني مدهامتان اظهار کرد: افرادي که در اين آزمون حضور خواهند يافت، مي‌توانند براساس اولويتي که خودشان مدنظر دارند از ساعت ۹ صبح تا ۱۹ عصر به سوالات اينترنتي پاسخ دهند.

وي با اشاره به اينکه در اين آزمون حدود ۶۰۰۰ نفر حضور خواهند داشت، اذعان کرد: يکي از شرايطي که در اين دوره در نظر گرفته شده است اين است که حاضران در اين رشته مي‌توانند در رشته‌هاي ديگر نيز حضور داشته باشند و اين امکان تنها براي اين رشته در نظر گرفته شده است.

ميرزايي‌نسب اذعان کرد: در اين آزمون مجموعاً ۲۰ سوال تستي و سه سوال تشريحي در نظر گرفته شده است. همچنين با توجه به اينکه تا هشتم آبان‌ماه بايد تمامي افراد راه يافته به مرحله کشوري را به دبيرخانه معرفي کنيم، تلاش خواهد شد تا نتايج اين رشته نيز تا آن زمان مشخص شده باشد.

وي در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود به برگزاري مرحله استاني اين جشنواره در مهرماه اشاره و اظهار کرد: در هفته جاري هشت استان مرحله استاني خود را برگزار مي‌کنند و غالب استان‌ها نيز طي هفته آينده مسابقات خود را برگزار خواهند کرد.

دبير جشنواره قرآني مدهامتان همچنين در مورد جشنواره قرآني مدهامتان روستايي نيز گفت: برگزاري اين جشنواره در سال جاري جزء اولويت‌هاي ستاد عالي کانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد قرار دارد، اما با توجه به اينکه هنوز اعتباري براي آن در نظر گرفته نشده است، برگزاري آن در ابهام قرار دارد.

ميرزايي‌نسب در پايان خاطرنشان کرد: با وجود اينکه هنوز اعتبار براي برگزاري مدهامتان روستايي در نظر گرفته نشده است، اما بحث‌هاي آيين‌نامه‌اي و ... صورت گرفته و تنها مشکل اعتباري مي‌تواند مانع از برگزاري اين آزمون شود.

تعداد بازديد:531 آخرين تغييرات:96/07/19
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر