چهارشنبه 21 آذر 1397 - 4 ربيع الثاني 1440 - 12 دسامبر 2018
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

اصناف و بازاریان نقش تاثیرگذاری در ایجاد امنیت عمومی دارند

فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان :

اصناف و بازاريان نقش تاثيرگذاري در ايجاد امنيت عمومي دارند

زاهدان - فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان گفت: اصناف و بازاريان در ايجاد امنيت عمومي و اقتصادي نقش مهم و تاثير گذاري بر عهده دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمد قنبري ظهر امروز در همايش «پليس، امنيت عمومي، اصناف و بازاريان» که به مناسبت هفته نيروي انتظامي برگزار شد، ضمن عرض تبريک هفته نيروي انتظامي، اظهار داشت: گراميداشت هفته نيروي انتظامي به خاطر نقش و اهميتي است که امنيت در سطح جامعه دارد.

وي با بيان اينکه امنيت يک فرآيند اجتماعي است و نيروي انتظامي يکي از اعضاء مهم تامين کننده آن مي باشد، افزود: اقشار مختلف جامعه در توليد امنيت سهيم هستند و مردم جزء مهمترين اقشاري هستند که نقش بسزايي در توليد امنيت ايفا مي کنند و امنيت جز با مشارکت شهروندان امکانپذير نخواهد بود.

وي با اشاره به امنيت عمومي و اقتصادي به عنوان يکي از ابعاد مهم امنيت داخلي، تصريح کرد: امنيت عمومي ابعاد، مولفه ها و شاخص هاي بسيار زيادي دارد که در حوزه اصناف و بازاريان، خود اين افراد به عنوان يک مولفه تاثيرگذار در توليد امنيت عمومي و اقتصادي نقش مهمي دارند.

فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان در بخش ديگري از سخنان خود، تصريح کرد: افزايش احساس امنيت و آرامش بسيار مهم و حايز اهميت است و در جامعه نشاط ايجاد مي کند و آن را آماده حرکت و پويايي مي کند و باعث مي شود تمام اقشار جامعه اعم از مردم، کسبه و بازاريان با خيال راحت و بدون دغدغه به فعاليت اقتصادي و روزمره بپردازند.

وي کسبه و بازاريان را از بازوان مهم و اساسي در اتقاء احساس امنيت در استان برشمرد و گفت: کسبه و بازاريان نيز همانند نيروي انتظامي با اقشار مختلف جامعه سر و کار دارند و مردم در ارتباط مستقيم با آنها قرار دارند و درکي که آنها از کسبه و بازاريان پيدا مي کنند از نحوه برخورد و تعاملات آنها در مبناي قضاوت مردم است و باعث ارتقاء احساس امنيت در جامعه مي شود.

وي در پايان سخنان خود با اشاره به اينکه اين جلسات و همايش ها موجب تثبيت و تحکيم امنيت پايدار در استان مي شود، خاطر نشان کرد: همه ما در تامين امنيت استان نقش داريم و بايد دست در دست هم دهيم و مواهب و نکات مثبتي که در استان وجود دارد را برجسته کرده و به خارج از استان انعکاس داده تا شاهد رشد و توسعه اقتصادي باشيم.

تعداد بازديد:282 آخرين تغييرات:96/07/22
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر