چهارشنبه 28 شهريور 1397 - 9 محرم 1440 - 19 سپتامبر 2018
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

اگر قرار باشد بهره ای از برجام نبریم، حتما تجدیدنظر خواهیم کرد

لاريجاني در ديدار دبير اجرائي CTBT:

اگر قرار باشد بهره اي از برجام نبريم، حتما تجديدنظر خواهيم کرد

رئيس مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد: اگر قرار باشد با رفتار نادرست ترامپ، ايران بهره‌اي از برجام نبرده و صرفا هزينه بپردازد، حتما در اين موضوع تجديدنظر خواهيم کرد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از خانه ملت، علي لاريجاني در ادامه ديدارهاي خود در حاشيه يکصد و سي و هفتمين اجلاس اتحاديه بين المجالس در روسيه در ملاقات با لاسينا زِربو دبير اجرائي سازمان پيمان منع آزمايش هسته‌اي(CTBT)، اظهار داشت: ما هم عضو آژانس هستيم و هم در برجام تعهداتي را پذيرفته‌ايم، در موضوع برجام هم هزينه‌هاي بالايي را متحمل شده‌ايم، اگر قرار باشد با رفتار نادرست ترامپ بهره‌اي از برجام نبريم و صرفا هزينه بپردازيم حتما در اين موضوع تجديدنظر خواهيم کرد.

وي بيان کرد: فتواي مقام معظم رهبري صرفا در حرام دانستن کاربرد سلاح هسته‌اي نيست بلکه ايشان کاربرد سلاح‌هاي کشتار جمعي، بيولوژيکي و شيميايي را حرام مي‌دانند.

رئيس مجلس شوري اسلامي گفت: ما عضو سازمان بين المللي انرژي اتمي هستيم که تاکنون ۸ بار پايبندي ما را تائيد کرده است، اما ترامپ ادعا دارد که ايران به توافق پايبند نيست و کنگره بايد تصميم بگيرد، اگر قرار است ترامپ نظر بدهد پس سازمان انرژي اتمي چه مسئوليتي دارد.

زربو: هيچ کشوري نبايد براي حذف برجام تلاش کند/فتواي رهبر ايران درباره حرام بودن استفاده از سلاح هسته‌اي بسيار مهم است

لاسنا زربو نيز در اين ديدار با بيان اينکه من همواره مواضع مثبت و سازنده جمهوري اسلامي ايران را در قبال پايبندي به برجام مورد توجه و تمجيد قرار داده‌ام، تصريح کرد: برجام مهم ترين توافقي است که در اين زمينه طي ۱۰ سال گذشته به انجام رسيده است و همه طرف‌ها بايد براي حفظ آن تلاش کنند.

دبير اجرائي سازمان پيمان منع آزمايش هسته‌اي با بيان اينکه فتواي مقام معظم رهبري در ايران مبني بر حرام بودن استفاده از سلاح هسته‌اي موضوع بسيار مهم و درخور توجهي است، گفت: معتقدم برجام يک توافق بين المللي است و نبايد يک کشور براي حذف آن تلاش کند.

تعداد بازديد:245 آخرين تغييرات:96/07/24
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر