چهارشنبه 21 آذر 1397 - 4 ربيع الثاني 1440 - 12 دسامبر 2018
صفحه اصلي/ايران و جهان

تحریم آمریکا علیه نهادهای ایران به سپاه ختم نمی‎شود

وزارت خزانه ‎داري آمريکا اعلام کرد؛

تحريم آمريکا عليه نهادهاي ايران به سپاه ختم نمي‎شود

معاون خزانه ‎داري آمريکا ۴ هدف براي راهبرد جديد واشنگتن عليه ايران ذکر کرد و مدعي شد اين نهاد علاوه بر سپاه پاسداران ديگر ارگان هاي دولتي ايران را هم هدف قرار خواهد داد.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از سايت وزارت خزانه داري آمريکا، «سيگال مندلکر» معاون خزانه داري آمريکا در امور تروريسم و اطلاعات مالي، در سخنراني که در جمع لابي صهيونيستي «آيپک» داشت، راهبرد دونالد ترامپ رئيس جمهوري آمريکا عليه ايران را بسيار فراتر از برجام توصيف کرد و مدعي شد اين راهبرد مواردي چون حمايت از تروريسم، توسعه موشک‌هاي بالستيک و نقض حقوق بشر را نيز شامل مي‌‌شود.

وي براي اين راهبرد ۴ هدف مشخص برشمرد.

*خنثي کردن فعاليت‌هاي ثبات زداي ايران و مهار رفتارهاي تهاجم آميز به ويژه در حوزه حمايت از تروريسم و گروه هايي مثل حماس، حزب الله، حشد الشعبي که تهديدي براي رژيم صهيونيستي محسوب مي‌شوند.

*قطع منابع مالي که به پيشبرد فعاليت‌هاي ايران به ويژه سپاه پاسداران در سطح منطقه کمک مي‌کند.

*مقابله با توانايي ايران در تهديد آمريکا و متحدانش با توسل به موشک هاي بالستيک و ديگر تسليحات مورد استفاده در جنگ‌هاي نامتقارن.

*مسدود کردن همه راه‌هاي دستيابي ايران به تسليحات اتمي.

مندلکر در ادامه ادعاهاي خود بار ديگر توافق هسته اي ايران را ناقص و بزرگترين نقص آن را نيز بند موسوم به «غروب آفتاب» شامل بازه رفع محدوديت هاي هسته اي، اعلام کرد.

وي در توضيح نقش وزارت خزانه داري آمريکا در اجراي راهبرد به اصطلاح جامع ترامپ گفت: در ۱۰ ماه گذشته و از زمان روي کار آمدن دولت فعلي واشنگتن، «اوفک» اداره کنترل سرمايه‌هاي خارجي خزانه داري آمريکا، ۷ مرحله تحريم در رابطه با سپاه پاسداران ،برنامه موشکي ايران و حمايت از تروريسم وضع کرده که شامل ۷۲ هدف در چين، ايران، لبنان و اوکراين مي شود.

مندلکر در نهايت مدعي شد: مقابله ما با فعاليت‌هاي ايران از سپاه پاسداران فراتر رفته و ديگر ارگان‌هاي دولتي که حامي تروريسم و مروج بي ثباتي در منطقه هستند را نيز شامل مي‌شود.

تعداد بازديد:274 آخرين تغييرات:96/07/25
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر