چهارشنبه 21 آذر 1397 - 4 ربيع الثاني 1440 - 12 دسامبر 2018
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

شیعه و سنی متحدتر از همیشه/ اتحاد باعث شکست آمریکا می شود

در گفت و گو با مهر عنوان شد؛

شيعه و سني متحدتر از هميشه/ اتحاد باعث شکست آمريکا مي شود

زاهدان - وحدت شيعه و سني در سيستان و بلوچستان سال هاست که نمونه جهان اسلام است اما اظهارات گستاخانه رئيس جمهور آمريکا جديدترين موضوعي است که باعث شده اين وحدت پررنگ تر از گذشته نمايان شود.

خبرگزاري مهر ، گروه استان‌ها - جواد قنبري: مردم شيعه و سني استان سيستان و بلوچستان سال ها است که با اتحاد و يکدلي در کنار يکديگر زندگي مي کنند و صحبت کردن از وحدت در ميان اين مردم موضوع جديدي نيست.

اما دشمنان نظام اسلامي طي اين سال ها همواره سعي داشته و دارند تا به بهانه هاي مختلف اين وحدت را مخدوش کنند که خوشبختانه هميشه تيرشان به سنگ خورده و مردمان اين ديار اعم از شيعه و سني نشان داده اند که هيچ چيز نمي تواند در ميان آن ها اختلاف بيندازد.

اما جديدترين موضوعي که باعث شد تا وحدت در پايتخت وحدت ايران اسلامي بار ديگر پررنگ تر شود مربوط به سخنان اخير رئيس جمهور آمريکا است وي سعي داشت به نوعي خود را در کنار مردم قرار دهد و از سوي آن ها صحبت کند، اما مردمان هوشيار ايران اسلامي با هر نوع تفکر و عقيده و مذهبي بار ديگر نشان دادند که به هيچ عنوان اجازه دخالت دشمنان در امور کشور خود را نمي دهند.

از همين رو خبرنگار مهر، به سراغ تعدادي از بزرگان، معتمدين مسئولين و مردم استان سيستان و بلوچستان رفت تا نظر آن ها را در اين خصوص جويا شود.

امروز همه دنيا مي دانند که تروريست هاي واقعي چه کساني هستند

مدرس حوزه علميه اهل‌سنت زاهدان در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: اظهارات اخير ترامپ موضوع جديدي نبود زيرا آمريکايي ها همواره نشان داده اند که به هيچ چيزي پايبند نيستند و همواره پيمان شکن هستند.

مولوي عبدالغني دهاني افزود: اين اظهارات بار ديگر ثابت کرد که سخنان رهبر معظم انقلاب مبني بر اينکه نبايد به دولت آمريکا اعتماد کرد، چقدر صحيح و کارشناسانه است.

وي ادامه داد: رهبر معظم انقلاب همواره بر ضرورت عدم اعتماد به دولت آمريکا تاکيد داشته و دارند بنابراين مردم و مسئولين بايد همواره هوشيار باشند.

وي گفت: ملت ايران ملتي آزاده، متحد و يکپارچه است که هيچ وقت زير بار سلطه زور نرفته است که نمونه آن هم ۸ سال مقاومت جانانه فرزندان اين مرز و بوم در دفاع مقدس بود.

سرپرست دبيرخانه ائمه جمعه نهاد رهبري در امور اهل‌سنت سيستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: امروز همه دنيا مي دانند که تروريست هاي واقعي چه کساني هستند و چه کساني هم از آن ها حمايت مي کنند.

وي تصريح کرد: در واقع اين اظهارات رئيس جمهور آمريکا هيچ ارزشي براي هيچ کس نداشت زيرا امروز ملت ايران در دل هاي مردم جهان جاي دارد.

وي تاکيد کرد: امروز ملت بزرگ ايران از هر زمان ديگري متحدتر است زيرا ملت ايران از هر حزب و جناحي که باشند در برابر دشمنان با هم متحد و يکپارچه مي‌شوند و گوش به فرمان ولي امر مسلمين جهان هستند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در قلب ملت ايران جاي دارد

امام جمعه شهرستان خاش در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: سخنان سخيف، گستاخانه و بي ادبانه رئيس جمهور آمريکا اوج کينه توزي و ضعف او را در برابر اراده قوي ملت ايران را نشان داد.

حجت الاسلام غلامرضا دهقان افزود: ملت ايران همواره به دنبال وحدت، همدلي و صلح در تمامي جهان است و حمايت از محرومان و مستضعفان در تمامي اين کره خاکي از جمله شعارهاي هميشگي اين ملت است.

وي با اشاره به اينکه ياوه گويي هاي ترامپ هيچ خللي در اراده ملت بزرگ ايران ايجاد نمي کند، ادامه داد: مردم و مسئولان نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران در مقابل اينگونه اظهارات کاملا متحد در کنار يکديگر قرار دارند.

وي خاطر نشان کرد: البته قطعا دولتمردان نيز بايد به تناسب شرايط و موضع گيري هاي دولتمردان آمريکايي و غربي اقدام مناسب را انجام بدهند و همچون هميشه انقلابي عمل کنند.

امام جمعه شهرستان خاش تصريح کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در قلب ملت ايران جاي دارد و يقينا ملت سربلند ايران با پيروي از راه امام و شهيدان و همچنين پيروي از رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب باز هم به پيروزي خواهد رسيد.

برجام بار ديگر نشان داد که مذاکره با آمريکا هيچ نتيجه اي ندارد

امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش نيز در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: مسئولان آمريکايي پيش از اين نيز چندين بار برجام را نقض کرده بودند و در واقع سخنان گستاخانه ترامپ ضربه نهايي به برجام بود از همين رو مسئولان وزارت خارجه بايد پاسخي دندان شکن و محکم به اين سخنان بدهند.

مولوي محمدعلي شهنوازي با اشاره به اينکه سخنان گستاخانه ترامپ نقض آشکار برجام بود، افزود: برجام بار ديگر به عنوان يک تجربه جديد نشان داد که مذاکره با آمريکا هيچ نتيجه اي ندارد.

وي با اشاره به اينکه مسئولان بايد سخنان رهبري را سرلوحه اقدامات خود قرار دهند، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب همواره و به دفعات به بدعهدي و غيرقابل اطمينان بودن آمريکايي ها اشاره کرده اند.

وي با اشاره به سخنان رئيس جمهور آمريکا در خصوص سپاه پاسداران خاطر نشان کرد: سخنان رئيس جمهور آمريکا در خصوص سپاه پاسدارن نشان داد که استکبار جهاني از نيروهاي اين ارگان مردمي و انقلابي هراس دارد زيرا سپاه همه نقشه ها و توطئه هاي ننگين آنها را در نقاط مختلف دنيا خنثي کرده است.

ترامپ نسبت به مسائل ديپلماسي آشنايي ندارد

نماينده مردم زاهدان در مجلس شوراي اسلامي در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: اظهارات اخير رئيس جمهور آمريکا باعث شد تا اين کشور بيش از پيش در جامعه جهاني منزوي شود.

عليم يارمحمدي افزود: اينکه ترامپ با استفاده از عناوين جعلي براي خليج فارس سعي دارد تا هم پيمانان خود در منطقه را راضي نگه دارد نشان دهنده عدم آشنايي وي به مسائل ديپلماسي است.

وي با اشاره به اينکه دولت آمريکا با اينگونه اظهارات به دنبال ايجاد تفرقه و تنش در منطقه است، خاطر نشان کرد: در اين شرايط مردم و دولت ها بايد هوشيار باشند زيرا تنها کشورهاي ناآگاه در کنار آمريکا مي ايستند.

وي با تاکيد بر اينکه ملت ما يک ملت آگاه است ادامه داد: برجام يک معاهده بين المللي چند جانبه و چند وجهي است و تمام کشور هاي ۵+۱ در اين معاهده قرار دارند و قطعا دولت آمريکا به تنهايي نمي تواند آن را نقض کند.

نماينده مردم زاهدان در مجلس با اشاره به سخنان ترامپ عليه سپاه پاسداران تصريح کرد: سپاه يک نيروي مردمي است و تجربه نشان داده که دولت آمريکا هر زماني که براي مقابله برنامه اي نداشته بهانه اي عليه سپاه پاسداران ايجاد کرده است.

اتحاد ملت ايران باعث شکست آمريکايي ها است

نماينده مردم زابل در مجلس نيز در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: سخنان رئيس جمهور آمريکا چند موضوع را دنبال مي‌کند که يکي از اين موضوعات اختلاف افکني ميان ملت و مسئولين است.

حبيب الله دهمرده با اشاره به لزوم اتحاد ملت افزود: آمريکايي‌ها به خوبي مي‌دانند چيزي که همواره باعث شکست آنان شده اتحاد ملت ايران است و تا زماني که اين وحدت وجود داشته باشد همه گزينه هاي روي ميز بي معني است.

وي ادامه داد: دولت آمريکا و ايادي آن در طول تاريخ انقلاب اسلامي براي ضربه زدن به اين انقلاب همه راه‌ها را از جمله جنگ و کودتا تجربه کرده اند تا بتوانند نفوذ ايران را در منطقه از بين ببرد اما همه اين راه‌ها به بن بست ختم شده است.

وي با تاکيد بر اينکه رمز پيروزي در وحدت کلمه است، خاطر نشان کرد: البته دولتمردان نيز بايد هوشيار باشند و با قدرت کامل در مقابل زياده خواهي هاي دولت آمريکا ايستادگي کنند.

وي تصريح کرد: اظهارات ترامپ نشان داد که آمريکا از نفوذ ايران در منطقه عصباني است و به دنبال کاهش نفوذ ايران در منطقه است.

نماينده مردم زابل در مجلس شوراي اسلامي گفت: البته اين اظهارات مسئله جديدي نيست زيرا دولت آمريکا سال ها است که دشمني خود با ملت ايران را از راه هاي مختلف نشان داده است.

البته اين تنها گوشه اي از عکس العمل هاي مردم مسلمان استان سيستان و بلوچستان در مقابل اظهارات رئيس جمهور آمريکا بود زيرا در واقع همه مردم استان اعم از شيعه و سني و همچنين طوايف با صدور بيانيه ها و همچنين مصاحبه هاي مختلف خشم و انزجار خود از دولت آمريکا و همچنين حمايت خود از سپاه پاسداران انقلاب اسلامي را نشان دادند.

اما نکته حائز اهميت در اين ميان اين است که استکبار جهاني بار ديگر متوجه شد که به هيچ عنوان نمي تواند در ميان صفوف به هم پيوسته مردم مسلمان ايران اختلاف بيندازد.

تعداد بازديد:300 آخرين تغييرات:96/07/25
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر