یکشنبه 5 خرداد 1398 - 21 رمضان 1440 - 26 مي 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

عملیات اجرایی سد «ماشکید سفلی» در سراوان آغاز شد

عمليات اجرايي سد «ماشکيد سفلي» در سراوان آغاز شد

سراوان - عمليات اجرايي سد «ماشکيد سفلي» با حضور استاندار سيستان و بلوچستان و جمعي از مسئولان استاني و محلي در سراوان آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، عمليات اجرايي سد «ماشکيد سفلي» پيش از ظهر امروز با حضور استاندار سيستان و بلوچستان و جمعي از مسئولين استاني و شهرستاني با اعتبار اوليه ٤ هزار و ٢٢٠ ميليارد ريال آغاز شد.

استاندار سيستان و بلوچستان در اين مراسم با اشاره به توجه ويژه دولت تدبير و اميد به مباحث آب و محيط زيست اظهار داشت: ميزان اعتبارات سرمايه گذاري شده در سراوان حدود ٩٠٠ ميليارد تومان است که اين ميزان اعتبار برابر با بودجه سه استان در طول يک سال است.

علي اوسط هاشمي با اشاره به اينکه اعتبارات ساخت سد «ماشکيد سفلي» از محل صندوق توسعه ملي تامين مي شود، افزود: در تخصيص اعتبارات اجرايي اين طرح هيچ مشکلي وجود ندارد و طبق برنامه اين طرح طي دو سال به بهره برداري مي رسد.

وي درباره اهداف احداث اين سد گفت: بهره برداري از سيلاب هاي فصلي به منظور تامين آب شرب شهرهاي سراوان و سيرکان و بهبود کشاورزي و همچنين جلوگيري از آسيب سيلاب هاي مخرب از مهمترين اهداف ساخت سد «ماشکيد سفلي» است.

وي با اشاره به اينکه امروز اراده دولت موجب شده تا کمتر از يکسال از سفر دکتر نوبخت به سراوان ۲ تقاضاي مهم مردم اين شهرستان در بهبود وضعيت جاده هاي «بم پشت» و ساخت سد «ماشکيد سفلي» محقق شود، گفت: همچنين به زودي «کوهک» و «اسفندک» به بخش و «بمپور» و «سرباز» نيز به شهرستان ارتقا پيدا مي کنند.

تعداد بازديد:351 آخرين تغييرات:96/07/29
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر