جمعه 23 آذر 1397 - 6 ربيع الثاني 1440 - 14 دسامبر 2018
صفحه اصلي/قرآن

«آیه‌های مهربانی» آموزه‌های قرآنی برای کودکان

به زودي از راديو قرآن پخش مي‌شود؛

«آيه‌هاي مهرباني» آموزه‌هاي قرآني براي کودکان

گروه فعاليت‌هاي قرآني: شبکه راديويي قرآن براي آشنا کردن کودکان با آموزه‌ها و مفاهيم قرآني، برنامه‌اي با عنوان «آيه‌هاي مهرباني» را در حال توليد دارد که هر برنامه مبتني بر يک آيه از قرآن است.

به گزارش خبرگزاري بين‌المللي قرآن(ايکنا)، راديو قرآن در جهت ارائه مفاهيم و آموزه‌هاي قرآني به کودکان، برنامه‌اي تحت عنوان «آيه‌هاي مهرباني» را در حال توليد دارد، اين برنامه که مختص کودکان سنين زير ۱۰ سال است به صورت داستاني پخش مي‌شود و هر قسمت نيز مبتني به يکي از آيات قرآن است.
هر قسمت از اين برنامه بر اساس يکي از آيات قرآن که مباحث اخلاقي دارد پخش مي‌شود و نويسنده در هر قسمت داستاني را با توجه به همين آيه مي‌نويسد که بازيگر آن نيز دختري به نام هليا اميدي منفرد است که مريم نشيبا نيز با اين بازيگر ديالوگ برقرار مي‌کند.
در واقع در اين فضا، گويي که محله‌اي وجود دارد و در اين محله اتفاقي مي‌افتد که در اين اتفاق آيه مورد نظر و نکته اخلاقي آن نمود پيدا مي‌کند، براي مثال يکي از برنامه‌ها پيرامون آيه «بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ» است.
در اين برنامه نويسنده فضايي را ترسيم کرده که دختري با دوچرخه وارد محل مي‌شود و وقتي مي‌خواهد کاري انجام دهد زير لب بسم الله مي‌گويد، در همين جا مريم نشيبا با اين بازيگر ديالوگ‌ها را در اين زمينه برقرار مي‌کند.
در ادامه نيز، نشيبا پيرامون اينکه بايد همه کارها با نام و ياد خداوند آغاز شود توضيحاتي ارائه مي‌کند تا بچه‌ها با اين فضا آشنا شوند، همچنين مدت زمان پخش هر برنامه نيز هفت دقيقه خواهد بود و ممکن است در ۹۰ قسمت روي آنتن رود.
يادآور مي‌شود، آيه‌هاي مهرباني کاري از گروه علوم قرآني شبکه راديويي قرآن، به تهيه کنندگي سميرا قنبري و به نويسندگي زهرا داوري‌کيا در حال سپري کردن مراحل توليد است و احتمالا از ماه ربيع الاول تقديم علاقه‌مندان مي‌شود.

تعداد بازديد:428 آخرين تغييرات:96/07/29
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر