چهارشنبه 21 آذر 1397 - 4 ربيع الثاني 1440 - 12 دسامبر 2018
صفحه اصلي/ايران و جهان

سپاه برنده اقتصادی رویکرد سخت گیرانه ترامپ علیه ایران است

رويترز؛

سپاه برنده اقتصادي رويکرد سخت گيرانه ترامپ عليه ايران است

 
 

به گزارش خبرگزاري مهر ، رويترز در گزارشي با اشاره به رويکرد جديد «دونالد ترامپ» رئيس جمهور آمريکا براي افزايش فشار بر ايران عنوان داشت که اين استراتژي به نفع سپاه پاسداران تمام مي شود و اين در حالي است که آمريکا در پي محدود کردن فعاليت هاي آن است.

به نوشته رويترز، سپاه به دليل توانايي هاي خود در بخش اقتصادي برنده رويکرد جديد ترامپ در قبال ايران خواهد بود زيرا اعمال تحريم ها و فشارهاي جديد بر ايران موجب خروج کشورهاي خارجي سرمايه گذار و فعال در حوزه هاي اقتصادي ايران از اين کشور مي شود و بدين ترتيب سپاه جاي آنها را مي گيرد.

هر چند در هفته گذشته «رکس تيلرسون» وزير امور خارجه آمريکا اعلام کرد که واشنگتن قصد برهم زدن روابط تجاري کشورهاي اروپايي با ايران را ندارد اما اقدام آمريکا براي افزايش محدوديت ها بر ايران مي تواند موجب صرف نظر اروپائي ها از معامله و همکاري با ايران شود.

در همين رابطه «متئو اورسمان» از مشاوران اقتصادي شناخته شده که به شرکت هاي خارجي براي سرمايه گذاري در ايران مشاوره مي دهد به رويترز گفت: واشنگتن قدرت قابل ملاحظه اي براي برهم زدن روابط تجاري با ايران دارد و اگر تشخيص دهد که اين کار به نفع منافع ملي آمريکاست اين کار را انجام مي دهد.

تعداد بازديد:285 آخرين تغييرات:96/08/02
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر