چهارشنبه 21 آذر 1397 - 4 ربيع الثاني 1440 - 12 دسامبر 2018
صفحه اصلي/اخبار فناوري

سیستم رجیستری فعلا اعمال مقررات نمی کند/ تعیین تکلیف گوشی مسافران

وزير ارتباطات خبر داد:

سيستم رجيستري فعلا اعمال مقررات نمي کند/ تعيين تکليف گوشي مسافران

وزير ارتباطات با تاکيد براينکه سيستم رجيستري موبايل فعلا اعمال مقررات نمي کند، افزايش قيمت گوشي را به دليل کلاهبرداري سوءاستفاده کنندگان از اين فضا عنوان کرد.  

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد آذري جهرمي در برنامه تلويزيوني با اشاره به آخرين وضعيت اجراي طرح رجيستري ادامه داد: اين سيستم فعلا اعمال مقررات نمي کند و افزايش قيمت گوشي آفت بازار و کلاهبرداري است.

وي با بيان اينکه در مقابله با گراني بدون دليل گوشي، سيستم نظارتي سرعت عمل بالا نداشت، گفت: براين اساس ما از افکار عمومي استفاده کرديم و خواستيم فعلا تا ثبات بازار و تا زماني که عده اي دنبال کلاهبرداري هستند، گوشي خريداري نکنند.

وزير ارتباطات با تاکيد براينکه فروشگاههاي آنلاين افزايش قيمت در فروش گوشي نداشته اند، افزود: دولت تکاليفي براي برخورد با سوءاستفاده کنندگان از بازار دارد اما از آنجايي که مکانيزم سنتي است نظارت بر بازار زمان بر خواهد بود. به همين دليل با هشدار و توصيه ما، تا حدودي بازار کنترل شد.

وي گفت: تلاش اين است که در اين طرح با تعامل با واردکنندگان و توليدکنندگان و نيز رقابتي کردن بازار، قيمت گوشي افزايش نيابد.

وزير ارتباطات با اشاره به تسهيلاتي که براي واردکنندگان گوشي در اين طرح درنظر گرفته شده نيز گفت: به وندورهايي که در ايران شبکه خدمات پس از فروش داشته باشند امتياز واردات تعلق مي گيرد.

وي با بيان اينکه وندورهايي که سالانه ميليونها دلار از بازار گوشي موبايل درآمد دارند بايد به مشترکان خدمات با کيفيت و مناسب بدهند،افزود: هم اکنون مردم با وجودي که براي برگه گارانتي هزينه اضافي پرداخت مي کنند اما خدمات مناسبي دريافت نمي کنند.

وي در مورد شرايط گوشيهايي که توسط مسافران وارد کشور مي شود نيز گفت: محدوديتي براي گوشي مسافران خارجي وجود ندارد و مسافران خارجي بدون مشکل مي توانند در ايران از سيم کارت داخلي استفاده کنند. اما مابقي قوانين براي گوشي هاي مسافري در يک بازه زماني اعلام خواهد شد.

جهرمي گفت: براي گوشيهايي که به صورت قاچاق وارد شده و هم اکنون در انبار است نيز برنامه اين است که بتوانند با پرداخت گمرکي، امکان فعال سازي آنها را در شبکه ممکن کنند.

خودکشي دو دختر اصفهاني ربطي با بازي نهنگ آبي نداشت

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در مورد چالش نهنگ آبي و حواشي پيش آمده دراين باره گفت: اين يک چالش است و به غلط با عنوان بازي در کشور شناخته مي شود. بستر اجراي اين چالش توسط شبکه اجتماعي است که اپليکيشن هاي مرتبط با راهنماي آن هم اکنون از بازارهاي اپليکيشن حذف شده است.

جهرمي با بيان اينکه پرداخت خبري به اين موضوع باعث ايجاد واهمه در جامعه شده است افزود: مطابق پيگيريها از پليس فتا، خودکشي دو نوجوان اصفهاني ارتباطي با اين چالش نداشت. به بيان ديگر موضوع خودکشي تحت تاثير نهنگ آبي تاکنون در کشور ما رخ نداده است و اين چالش باعث نشده تا حالا خطري در جامعه ايجاد شود.

تعداد بازديد:343 آخرين تغييرات:96/08/02
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر