چهارشنبه 25 مهر 1397 - 7 صفر 1440 - 17 اكتبر 2018
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

«دولت همراه» وارد فاز نهایی شد

«دولت همراه» وارد فاز نهايي شد

تست احراز هويت و امضاي ديجيتال

مهدي بينا گفت: پروژه راه اندازي خدمات «دولت موبايل» در کشور به زودي نهايي مي شود و اين سرويس روي تمامي پلتفرم هاي پرداخت درحال تست است.

دولت موبايل دولت همراه دولت هوشمند

 

 

 

 

 

 

 

 

مهدي بينا در گفتگو با خبرنگار مهر، با بيان اينکه پروژه «دولت همراه» به عنوان بستري براي ارائه و دريافت خدمات دولت از طريق موبايل و دستيابي به هدف «دولت هوشمند»، مراحل نهايي را مي گذراند، گفت: خدمات قابل ارائه از طريق اين پروژه، به صورت يکپارچه روي تمامي کانال هاي قابل ارائه موبايل در حال نهايي سازي و تست است.

وي در مورد کانال هاي موبايل گفت: امکان استفاده از خدمات دولت از طريق موبايل با کانالهايي چون «کد دستوري، پيامک، IVR ، اپليکيشن و شبکه هاي اجتماعي» فراهم شده و اين پروژه فاز نهايي را مي گذراند.

مديرکل مرکز فاوا و امنيت نهاد رياست جمهوري خاطرنشان کرد: در کنار اين، در حال تست و نهايي سازي سيستم هاي مرتبط با خدمات موبايل از جمله سيستم احرازهويت و امضاي ديجيتال و نيز NFC، هستيم که در صورت اتمام اين موارد، ارائه خدمات دولت همراه آغاز مي شود.

بينا با بيان اينکه مرکز گسترش فناوري اطلاعات ايران وظيفه مديريت و کنترل و نظارت اين پروژه را به عهده دارد، افزود: در اين پروژه نهاد رياست جمهوري و وزارت ارتباطات به عنوان لايه حاکميت حضور دارند و بخش خصوصي نيز مسئوليت به تصويرکشيدن اين خدمات را براي مردم به عهده خواهد داشت.

 
تعداد بازديد:320 آخرين تغييرات:96/08/27
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر