چهارشنبه 7 اسفند 1398 - 2 رجب 1441 - 26 فوريه 2020
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

خدمت‌رسانی تسریع شود/همراهی بی نظیر مردم با زلزله‌زدگان غرب کشور.

امام جمعه زاهدان:

خدمت‌رساني تسريع شود/همراهي بي نظير مردم با زلزله‌زدگان غرب کشور.

زاهدان - امام جمعه زاهدان گفت: خدمت‌رساني به زلزله‌زدگان غرب کشور بايد تسريع شود و همه مسئولان بايد با فوريت به کمک آسيب‌ديدگان بشتابند.

به گزارش خبرنگار مهر، آيت‌ الله عباسعلي سليماني در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته زاهدان که در مصلاي قدس برگزار شد، با عرض تسليت به مناسبت فرارسيدن ايام دهه آخر ماه صفر و همچنين جان باختن تعدادي از هموطنانمان در زلزله غرب کشور اظهار داشت: سيره و رفتار پيامبر گرامي اسلام (ص) براي همه مسلمانان بهترين الگوي رفتاري است.

وي افزود: از زمان وقوع زلزله تاکنون کمک‌هاي بي سابقه مردم نوع دوست ايران اسلامي از سراسر کشور به مناطق زلزله زده غرب کشور همانند زنجيره اي به هم گسسته همچنان ادامه دارد که به راستي جاي تقدير و قدرداني دارد.

وي با اشاره به تلاش همه مسئولان ادامه داد: مسئولان نيز طي اين مدت در کنار مردم تلاش فراواني انجام داده اند که اميدوارم تلاش هايشان براي برقراري نظم و کمک رساني به مردم بيشتر شود زيرا پس از اسکان موقت زلزله زدگان مسائل اصلي در خصوص زندگي آنها در فصل زمستان مطرح است.

امام جمعه زاهدان گفت: هرچند اين حادثه بسيار تاسف برانگيز بود اما صحنه هاي زيبايي از وحدت و انسانيت را به تصوير کشيد و نشان داد که در موقع بلايا همه با هم هستند که به راستي همراهي مردم و مسئولان با زلزله زدگان کرمانشاه تحسين برانگيز است.

وي خاطر نشان کرد: اميدواريم اين همراهي همچنان ادامه داشته باشد و به کمک مردم، مجموعه‌هاي دولتي و همت نظام اسلامي عزمي جدي به کار گرفته‌ شود تا در اولين فرصت و قبل از ورود زمستان منازل جديدي براي حادثه ديدگان احداث شود تا در سرماي زمستان زلزله‌زدگان دچار مشکلات و دغدغه‌ نشوند.

وي با تاکيد بر اينکه  خدمت‌رساني به زلزله‌زدگان کرمانشاه بايد تداوم داشته باشد، افزود: امر خدمت‌رساني به زلزله‌زدگان بايد تسريع شود و همه مسئولان بايد با فوريت به کمک آسيب‌ديدگان بشتابند.

نماينده ولي فقيه در سيستان و بلوچستان تصريح کرد: در مقابل اين حادثه عظيم دو وظيفه وجود دارد که يکي صبر و تحمل حادثه ديده گان و ديگر حس همدردي و نوع دوستي مردم براي کمک به آن ها است.

وي با اشاره به دستور رهبر معظم انقلاب به هر سه قوه در همان ساعات اوليه حادثه براي کمک به مردم مناطق زلزله زده بيان داشت: متاسفانه عمق فاجعه بسيار زياد است از همين رو دولتمردان بايد براي رفع مسائل و مشکلات زيرساختي مناطق زلزله زده به صورت جدي پاي کار بيايند.

تعداد بازديد:495 آخرين تغييرات:96/08/27
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر