چهارشنبه 25 مهر 1397 - 7 صفر 1440 - 17 اكتبر 2018
صفحه اصلي/ايران و جهان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

گفتگوی پوتین و ترامپ پیرامون عملیات نظامی در سوریه

کاخ کرملين اعلام کرد:

گفتگوي پوتين و ترامپ پيرامون عمليات نظامي در سوريه

دفتر مطبوعاتي کاخ کرملين اعلام کرد که رؤساي جمهور روسيه و آمريکا پيرامون عمليات نظامي عليه تروريستها در سوريه با يکديگر بطور تلفني گفتگو کردند.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از تاس، دفتر مطبوعاتي کاخ کرملين اعلام کرد که «ولاديمير پوتين» رئيس جمهور روسيه و «دونالد ترامپ» همتاي آمريکايي وي روز سه شنبه در يک تماس تلفني پيرامون جنبه هاي عاجل بحران سوريه از جمله تکميل عمليات نظامي عليه تروريستها در اين کشور با يکديگر بحث و گفتگو کردند.

در اين گزارش آمده است: «[ولاديمير] پوتين بر آمادگي جهت تسهيل يک فرآيند حل و فصل سياسي پايدار در سوريه بر پايه قطعنامه ۲۲۵۴ شوراي امنيت سازمان ملل متحد تأکيد کرد».

سران روسيه و آمريکا همچنين بر اهميت حفظ حاکميت، استقلال و يکپارچگي سرزميني سوريه تأکيد کردند.

دفتر مطبوعاتي کاخ کرملين در گزارش خود اعلام کرد که رئيس جمهور روسيه در گفتگو با همتاي آمريکايي خود پيرامون برنامه هسته اي ايران، بر پايبندي مسکو به «اجراي کامل برنامه جامع اقدام مشترک- برجام- که عاملي مهم در تضمين ثبات منطقه اي و حل مسئله مربوط به منع گسترش تسليحات کشتار جمعي است» تأکيد کرد.

در گزارش دفتر مطبوعاتي کاخ کرملين آمده است که طرفين «نقطه نظرات خود را پيرامون وضعيت کنوني در شبه جزيره کره با يکديگر در ميان گذاشته و بر اقتضاي جستجو جهت يافتن راه حلي براي اين مشکل به شيوه اي ديپلماتيک و از طريق گفتگو تأکيد کردند».

اين گزارش مي افزايد: «پوتين و ترامپ به وضعيت افغانستان نيز اشاره کردند؛ کشوري که نگراني ها از رشد تروريسم و تهديدات ناشي از مواد مخدر در آن روبه افزايش است».

تعداد بازديد:333 آخرين تغييرات:96/09/01
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر