جمعه 2 اسفند 1398 - 27 جمادي الثاني 1441 - 21 فوريه 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري

بورکینافاسو و ایران گران ترین و ارزان ترین اینترنت دنیا را دارند

بر اساس بررسي ۲ شرکت انگليسي؛

بورکينافاسو و ايران گران ترين و ارزان ترين اينترنت دنيا را دارند

اگر فکر مي کنيد پول خيلي زيادي براي دسترسي به خدمات اينترنت مي پردازيد در اشتباه هستيد، زيرا بورکينافاسو گران فروش ترين کشور جهان در زمينه ارائه خدمات اينترنت است.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از وي تري، هزينه دسترسي به اينترنت در اين کشور غرب قاره آفريقا حدود ۱۰۰۰ دلار در ماه است و لذا استفاده از خدمات مذکور براي اکثر ساکنان اين کشور نسبتا فقير مقرون به صرفه نيست.

بررسي هايي که به طور مشترک توسط دو شرکت انگليسي BDRC Continental و Cable.co.ukدر ۱۹۶کشور جهان و در فاصله زماني آگوست تا اکتبر سال جاري ميلادي انجام شده نشان مي دهد مردم بورکينافاسو براي استفاده از اينترنت بايد هر ماه به طور متوسط ۹۵۴.۵۴ دلار بپردازند.

در مقابل کشور ايران مقرون به صرفه ترين هزينه دسترسي به اينترنت را بر مبناي نرخ محاسباتي دلار دارد و هزينه استفاده از خدمات يادشده در اين کشور ماهانه به طور متوسط ۵.۳۷ دلار است که رقم ناچيزي محسوب مي شود. هزينه استفاده از اينترنت در عراق که همسايه ايران است ده برابر بيشتر است.

از مجموع ده کشوري که هزينه دسترسي به اينترنت در آنها از ديگر کشورهاي جهان کمتر است، شش کشور جزء جمهوري سابق شوروي هستند که دسترسي به اينترنت در آنها تا يک دهه قبل با کندي و دشواري زيادي صورت مي گرفت.

شرايط در اين حوزه در کشورهاي واقع در مرکز قاره آفريقا بسيار نامناسب است و ۳۱ کشور اين منطقه گران قيمت ترين اينترنت دنيا را دارند.

در غرب اروپا، ايتاليا با هزينه ۲۸.۸۹ دلار در ماه ارزان ترين اينترنت را به کاربران ارائه مي دهد و آلمان با هزينه ۳۴.۰۷ دلاري در ماه رتبه دوم را دارد. دانمارک و فرانسه با هزينه هاي ۳۵.۹۰ و ۳۶.۳۴ دلاري در ماه سوم و چهارم هستند.

در خاورميانه، سوريه با هزينه ۱۲.۱۵ دلاري در ماه در رتبه دوم است. عربستان و بحرين و عمان و قطر و امارات با هزينه هاي حدودا ۸۴، ۱۰۴، ۱۴۷ ، ۱۴۹ و ۱۵۵ دلار در ماه جزء کشورهاي گران قيمت در اين زمينه محسوب مي شوند.

تعداد بازديد:580 آخرين تغييرات:96/09/01
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر