سه شنبه 7 بهمن 1399 - 12 جمادي الثاني 1442 - 26 ژانويه 2021
صفحه اصلي/آرشيو اخبار سازمان/اخبار خاش


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

بسیج در تمام صحنه های انقلاب اسلامی پیشگام است

امام جمعه شهرستان خاش:

بسيج در تمام صحنه هاي انقلاب اسلامي پيشگام است

امام جمعه خاش گفت: بسيج در تمام صحنه هاي انقلاب اسلامي پيشگام است و اين نهاد و ارگان مردمي در مسئله امداد رساني به زلزله زدگان غرب کشور مانند هميشه به خوبي عمل کرده است.

انقلاب

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي سيستان و بلوچستان،حجت‌الاسلام غلامرضا دهقان در خطبه هاي نمازجمعه اين هفته شهرستان خاش با دعوت خود و نمازگزاران به رعايت تقواي الهي، اظهار کرد: مؤمنان بايد تقواي الهي را سرلوحه و الگوي کارهاي خود قرار دهند تا در دنيا و آخرت رستگار شوند.

وي بيان کرد: تقواي الهي سبب تقرب الي الله و خوشبختي خواهد شد و محبت به اهل بيت عصمت و طهارت(ع) سبب رضايت و خوشنودي پروردگار مي‌شود.

حجت‌الاسلام دهقان با اشاره به رحلت نبي مکرم اسلام(ص)، افزود: تمامي حوادث و رويدادهايي که دو و نيم قرن پس از 
رحلت نبي مکرم اسلام (ص) بر امت اسلامي گذشت يک محور داشته و آن مظلوميت فرزندان حضرت محمد(ص) و اهل بيت عصمت و طهارت (ع) بوده که در اين ميان اولين مظلوم حضرت امام حسن (ع) مي باشند.

وي با بيان اينکه زلزله غرب کشور همگان را داغدار کرد، گفت: يک هزار و 900 روستاي زلزله‌زده، شدت زلزله و پراکندگي جغرافيايي مناطق و روستاهايي که در اثر آن دچار آسيب شده بودند، کار امدادرساني را با مشکل مواجه کرد.

حجت‌الاسلام دهقان با تاکيد بر کمک به همه ملت به مردم زلزله زده کرمانشاه، افزود: حرکت مهربانانه مردم در سراسر کشور که تجلي وحدت ايرانيان بود که باعث دلگرمي و کاهش آلام مردم مصيبت‌ ديده شد.

وي با اشاره به شهادت امام رضا(ع)، گفت: اين امام همام، با علم خود، به روشن گري پرداخت و حمايت از ضعيفان و مستضعفان در اولويت بود.

حجت‌الاسلام دهقان به شهادت امام حسن مجتبي(ع) اشاره کرد و افزود: صلح امام حسن (ع) با شکوهترين نرمش قهرمانانه تاريخ است و اين امام بزرگوار با شناختي که از شرايط زمان داشت و با بهره گيري از سياست و استراتژي معقول و منطقي شاهد اتفاقات مناسبي در زمان امامت امام حسن(ع) بوده ايم.

وي با بيان اينکه نماز جمعه اهميت بسزايي دارد، گفت: نماز جمعه بايد با شکوه بيشتري برگزار شود و البته اين خواست قرآن است که افراد به نماز جمعه بي توجه نباشند و در وقت نماز جمعه به تجارت نپردازند.

رئيس شوراي فرهنگي شهرستان خاش با بيان اينکه نبايد براي نماز جمعه فريضه ديني رقيب درست کنيم، تصريح کرد: برپايي جمعه بازارها و ساير برنامه ها در جمعه، رقيبي براي نماز جمعه است.

وي اذعان کرد: اما گاهي اوقات افراد در زمان برگزاري نماز جمعه کارهايي را انجام مي دهند که فرصتي براي آن ها به منظور حضور در نماز جمعه فراهم نمي شود و نماز جمعه سفره اي است که امام خميني(ره) آن را پهن کرد و با خون شهدا به ثبات رسيد.

حجت‌الاسلام دهقان با اشاره به هفته بسيج،اظهار کرد: در حال حاضر بسيج در همه عرصه ها از جنگ تحميلي گرفته، سازندگي، مبارزه با فتنه، امدادرساني به زلزله زدگان، پيشگام بوده است، بسيج يعني به ميدان آمدن و در صحنه حضور داشتن، فرهنگ بسيجي، فرهنگ معنويت،غيرت و آزادگي است.

تعداد بازديد:132 آخرين تغييرات:96/09/08
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر