چهارشنبه 25 مهر 1397 - 7 صفر 1440 - 17 اكتبر 2018
صفحه اصلي/ايران و جهان

آمریکا یک شهروند ایرانی تبار غیرمسلح را به ضرب گلوله کشت

آمريکا يک شهروند ايراني تبار غيرمسلح را به ضرب گلوله کشت

پليس ايالت ويرجينياي آمريکا يک شهروند ايراني تبار غيرمسلح را در جريان يک تعقيب و گريز به ضرب گلوله کشت.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از شبکه اِن بي سي واشنگتن، پليس ايالت ويرجينياي آمريکا يازده روز پيش يک شهروند ايراني تبار و غيرمسلح را در جريان يک تعقيب و گريز هدف گلوله قرار داد.

پليس فدرال آمريکا (FBI) روز سه شنبه اعلام کرد که فرد مضروب با نام «بيژن قيصر» ۲۵ ساله و اهل شهر «مک لين» ويرجينيا بود که روز دوشنبه پس از ده روز به دليل جراحات وارده جان خود را از دست داد.

پليس ايالت ويرجينيا يازده روز پيش (هفدهم نوامبر) در نزديکي بزرگراه جرج واشنگتن به دليل يک تصادف و گريز بيژن قيصر را هدف گلوله قرار داد.

طبق اظهارات خانواده بيژن قيصر، وي- که حسابدار و فارغ التحصيل دانشگاه ويرجينيا بود- زماني که از ناحيه سر سه بار مورد اصابت گلوله پليس قرار گرفت، غيرمسلح بود.

خانواده قيصر در بيانيه اي اعلام کردند که «تهديدي از جانب بيژن متوجه کسي نبود».

در ادامه اين بيانيه آمده است: «هيچگونه استدلالي نمي تواند اين اقدام اين افسران پليس را توجيه نمايد».

پليس فدرال آمريکا که هفته گذشته هدايت تحقيقات پيرامون اين حادثه را برعهده گرفت، روز سه شنبه اعلام کرد که به دليل ادامه يافتن روند تحقيقات فدرال، اطلاعات بيشتري ارائه نخواهد کرد. اِف بي آي همچنين از اعلام دليل اين تيراندازي خودداري کرد.

به گفته خانواده بيژن قيصر، وي جزء نخستين نسل از آمريکائيان ايراني تباري است که در آمريکا متولد شده و از طرفداران جدي کمپينهاي ضد خشونت هستند.

پليس ايالتي ويرجينيا اعلام کرد که افسران پليس تلاش کردند تا اتومبيل قيصر را به ظن ارتکاب به جرم متوقف نمايند؛ اما وي با سرپيچي از فرمان ايست، پليس ايالتي را به تعقيب خود و درنهايت تيراندازي واداشت.

بيژن قيصر ده روز پس از انتقال به بيمارستان، در اثر جراحات وارده فوت کرد.

خانواده قيصر ابراز اطمينان کردند که روند تحقيقات در نهايت آنچه را که اتفاق افتاده است، آشکار خواهد کرد.

تعداد بازديد:323 آخرين تغييرات:96/09/08
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر