چهارشنبه 25 مهر 1397 - 7 صفر 1440 - 17 اكتبر 2018
صفحه اصلي/اخبار فناوري

نمونه پروازی ماهواره مکعب ایرانی ساخته می شود

رئيس سازمان فضايي:

نمونه پروازي ماهواره مکعب ايراني ساخته مي شود

رئيس سازمان فضايي ايران از طراحي و ساخت نمونه پروازي ماهواره مکعب ايراني به عنوان يکي از اهداف مدنظر دولت دوازدهم خبر داد.

محسن بهرامي در گفتگو با خبرنگار مهر، ساخت ماهواره مکعب ايراني را يکي از پروژه هاي مدنظر دولت عنوان کرد که تا پايان عمر دولت دوازدهم عملياتي مي شود و گفت: ساخت ماهواره مکعب ايراني ابتدا به عنوان يک مسابقه دانشجويي درنظر گرفته شد اما قرار است پس از طراحي و ساخت نمونه مهندسي اين ماهواره توسط دانشگاهها، يک نمونه پروازي از اين ماهواره نيز ساخته شود.

وي با بيان اينکه سازمان فضايي ايران به اين پروژه، توجه خاصي دارد ادامه داد: مسابقه طراحي و ساخت نمونه مهندسي ماهواره مکعب ايراني قرار است هر سال برگزار شود که درسال جاري و در دور اول اين مسابقات، ۲۱ تيم از ۱۷ دانشگاه شرکت کردند و در نهايت ۳ تيم به مرحله نهايي رسيدند.

رئيس سازمان فضايي ايران با بيان اينکه هم اکنون اين ۳ تيم درحال طراحي دقيق و مفهومي اين ماهواره هستند، اضافه کرد: گزارش آخرين وضعيت اين پروژه به سازمان فضايي ايران ارائه شده و هم اکنون در حال ورود به فاز طراحي و ساخت نمونه مهندسي اين ماهواره توسط اين ۳ تيم هستيم.

وي ادامه داد: در نهايت قرار است از ميان نمونه هاي مهندسي با همکاري اين ۳ تيم، نمونه پروازي ماهواره مکعب ايراني طراحي و ساخته شود.

بهرامي با تاکيد براينکه اين فرآيند از امسال آغاز مي شود، گفت: اميدواريم پروژه ماهواره مکعب دانشجويي به عنوان يکي از پروژه هاي يادگار دولت باقي بماند.

معاون وزير ارتباطات تصريح کرد: اين پروژه لايه دانشجويي تخصصي را هدف قرار داده تا در آينده شرکتهايي از اين متخصصان در عرصه فضايي ايجاد شده و بتوانند کارهاي عملي کرده و با هم رقابت کنند.

تعداد بازديد:388 آخرين تغييرات:96/09/08
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر