چهارشنبه 28 آذر 1397 - 11 ربيع الثاني 1440 - 19 دسامبر 2018
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

نباید اجازه داد یاد شهیدان در اثر جلوه‌های کاذب فراموش شود

رهبر انقلاب اسلامي:

نبايد اجازه داد ياد شهيدان در اثر جلوه‌هاي کاذب فراموش شود

رهبر انقلاب تاکيد کردند: نبايد اجازه داد در اثر برخي جلوه‌هاي کاذب و عظمت‌هاي دروغين، ياد شهيدان فراموش و کهنه شود و فعاليت‌هايي همچون کنگره شهدا، پادزهر آن توطئه و حرکت مسموم است.

به گزارش خبرگزاري مهر، بيانات رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار دست‌اندرکاران کنگره ۱۲ هزار شهيد استان آذربايجان‌غربي که در تاريخ ۳۰ مهر ۹۶ برگزار شده بود، صبح امروز در محل اين همايش در اروميه منتشر شد.

حضرت آيت الله خامنه‌اي در اين ديدار با اشاره به اهميت زنده نگه‌داشتن ياد و نام شهيدان و روحيه فداکاري و شهادت، گفتند: برترين شخصيت‌ها و چهره‌هاي درخشان تاريخ ما در قرنهاي اخير، جوانان فداکاري بودند که به دفاع از کشور و انقلاب شتافتند.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به اين واقعيت تاريخي که هر گاه مردان فداکار و با گذشت به ميدان نيامده‌اند، کشور دچار ذلت شده و هر گاه همچون دوران دفاع مقدس مردان بزرگ و دلاور در صحنه حضور داشته‌اند، کشور سربلند شده است، افزودند: نبايد اجازه داد در اثر برخي جلوه‌هاي کاذب و عظمت‌هاي دروغين، ياد شهيدان فراموش و کهنه شود و فعاليت‌هايي همچون کنگره شهدا، پادزهر آن توطئه و حرکت مسموم است.

ايشان با تجليل از حضور فداکارانه مردم استان آذربايجان غربي در مبارزه با دشمنان از ابتداي پيروزي انقلاب، ياد برخي شخصيت‌هاي برجسته و مجاهد استان همچون شهيد باکري، مرحوم زکياني، مرحوم قاضي خضري و آيت‌الله حسني را گرامي داشتند و گفتند: صبر و تحمل مردم آذربايجان غربي در ميدان مبارزه و در مقابل حوادث سخت و عجيبي همچون بمباران شيميايي سردشت نشان‌دهنده عظمت مردم اين استان است.

حضرت آيت الله خامنه‌اي با تأکيد بر لزوم شناساندن ويژگي‌ها و برجستگي‌هاي معنوي آذربايجان غربي به ايرانيان، افزودند: در معرفي اين استان معمولاً به موقعيت‌هاي گردشگري يا تنگناها و مشکلات آن اشاره مي‌شود، در حالي‌که آذربايجان غربي شجاعانه در مقابل حوادث و فتنه‌ها ايستادگي کرد و بايد اين عظمت و شجاعت نيز به مردم کشور معرفي و نشان داده شود.

تعداد بازديد:359 آخرين تغييرات:96/09/12
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر