دوشنبه 13 مرداد 1399 - 13 ذي الحجه 1441 - 3 آگوست 2020
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
 
خروجي RSS

اختلاف جدی شورای المپیک آسیا و برگزارکنندگان بازی های آسیایی

اختلاف جدي شوراي المپيک آسيا و برگزارکنندگان بازي هاي آسيايي

نماينده کميته ملي المپيک در نشست هماهنگي بازي هاي آسيايي گفت: در اين نشست اختلاف شوراي المپيک آسيا و برگزارکنندگان اين بازي ها درتعداد رشته ها علني شد.

بازيهاي آسيايي اندونزي

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

اصغر رحيمي در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به حضورش در نشست سرپرستان بازي هاي آسيايي که در هفته گذشته در اندونزي برگزار شد در باره نتايج اين نشست، توضيح داد.

وي تأکيد کرد: در جريان اين نشست دو – سه روزه، آنچه در رابطه با اختلاف ميان شوراي المپيک آسيا و کميته برگزاري بازي هاي آسيايي تصور مي کرديم، عيان شد بين اين دو نهاد در برگزاري بازي ها و تعداد رشته هاي آنها اختلاف نظرهاي شديدي وجود دارد که مشکل ساز شده است.

رحيمي تصريح کرد: از نظر شوراي المپيک آسيا، تعداد رشته ها و ماده هاي آنها براي برگزاري بازي هاي آسيايي۲۰۱۸، قطعي است اما مسئولان کميته برگزار کننده اين دوره از بازي ها چنين نظري ندارند. از نظر آنها همچنان احتمال تغيير در فهرست رشته ها و ماده هاي آنها وجود دارد.

رئيس مرکز نظارت بر تيم هاي ملي با يادآوري اينکه در يک مقطع OCA چند رشته و ماده را به فهرست بازي هاي آسيايي اضافه کرد اما مسئولان برگزار کننده بازي ها با در نظر گرفتن مسائل مکاني لازم براي برگزاري رقابت هاي اين رشته هاي اضافه شده مقابل اين تصميم مقاومت کردند. برگزار کنندگان بازي هاي آسيايي همچنان در تلاش براي کاهش تعداد رشته ها هستند اما شوراي المپيک آسيا روي تصميم پيشين خود پافشاري مي کنند.

نماينده کميته ملي المپيک در نشست اندونزي با بيان اينکه طي اين نشست کتابچه فني اين بازي ها در اختيار شرکت کنندگان قرار داده شد تصريح کرد: براساس آنچه ارائه شده و OCA هم روي آن تأکيد دارد تعداد رشته ها و ماده هاي آنها براي بازي هاي آسيايي نهايي است. به نظر مي رسد اگر هم تغييري صورت مي گيرد جزئي باشد.

رحيمي به آخرين تغييرات در فهرست رشته هاي بازي هاي آسيايي اشاره کرد و يادآور شد: در تکواندو دو وزن منهاي ۶۳ کيلوگرم مردان و ۵۳ کيلوگرم بانوان، در کامپوند بخش تيمي مردان و ميکس تيمي بانوان، در کوهنوردي بخش سرعت مردان و زنان و در تير اندازي بخش تراپ دوبل مردان و زنان اضافه شده است. همچنين در بوکس يک وزن مردان و دو وزن بانوان، در دوچرخه سواري رشته BMX، در جوجيتسو يک وزن مردان در کوراش وزن به اضافه ۹۰ کيلوگرم مردان، در سامبو وزن منهاي ۹۰ کيلوگرم مردان و منهاي ۷۰ کيلوگرم بانوان، در ووشو وزن منهاي ۷۵ کيلوگرم مردان و در کاراته وزن به اضافه ۸۴ کيلوگرم مردان کم شده است. ضمن اينکه ورزش الکترونيکي نيز بدون احتساب مدال و به صورت نمايشي برگزار مي شود.

 
تعداد بازديد:629 آخرين تغييرات:96/09/25
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر