جمعه 23 آذر 1397 - 6 ربيع الثاني 1440 - 14 دسامبر 2018
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

لایحه بودجه ۹۷ اعتبارات خوبی برای اشتغال جوانان در نظر گرفته است

وزير ورزش و جوانان:

لايحه بودجه ۹۷ اعتبارات خوبي براي اشتغال جوانان در نظر گرفته است

وزير ورزش و جوانان گفت: در لايحه تقديمي دولت به مجلس در رابطه با اشتغال جوانان منابع خوب بانکي ديده شده است.

سفر مسعود سلطاني فر وزير ورزش و جوانان به همدان

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود سلطاني فر در نشست صميمي با دبيران سمن هاي استان هاي آذربايجان شرقي و خوزستان گفت: معادله قدرت  از حدود هفتاد و چند سال پس از پايان جنگ جهاني تغيير وضعيت داده است. با پايان جنگ دنيا به دو قطب تقسيم شد و دو ابر قدرت به رقابت نظامي پرداختند. رقابت بين اين دو قدرت روز به روز بيشتر مي شد و هردو تلاش مي کردند تا سلاح هاي قدرتمند تري را بسازند.

 او ادامه داد: بنابراين به اين نتيجه رسيدند که درحال حرکت  به سمت پوچي  هستند و در صورت درگيري فيزيکي هر دو طرف بازنده اند از طرف ديگر هزينه سنگيني را هم روي دست آنان ميگذاشت.

وزير ورزش و جوانان اظهار کرد: مهم است در اين رقابت ايده ائولوژيک از چه غناي تاريخي و فرهنگي برخوردار باشيم. دنياي غرب هم به اين نتيجه رسيده است که ايران داراي غناي فرهنگي و تاريخي قوي است و از ديد اين کشور ها در کنار منابع زير زميني اين غناي فرهنگي و اعتقادي ما به ما کمک مي کند. اين فشار هاي امروز و بهانه ها هم به همين دليل است چراکه ما حرف داريم، پيام داريم، منابع داريم که اگر از آن خوب استفاده کنيم به رشد مطلوبي مي رسيم.

سلطاني فر بيان کرد: ما  کارهاي زيادي که در کنار رويکرد عدالت داشته ايم، مشکلات زيادي داشته ايم که بايد يکي پس از ديگري آن را حل کنيم. بحثي که دوستان به عنوان تقويت NGOها مطرح کرده اند  بحث درستي است و رويکرد جدي نظام اين است که ما بتوانيم از همه ابعاد مشارکت مردم در همه عرصه ها استفا ه کنيم.

وزير ورزش و جوانان با اشاره به اينکه بايد از توان مردم براي مديريت برنامه توسعه کشور استفاده کرد، گفت: تجربه نشان مي دهد  هرگاه  چه در جنگ و چه در انقلاب و دوره سازندگي هرچه توانستيم مردم بيشتري را به صحنه بکشيم ميزان موفقيت بيشتر بوده است.

وي با تأکيد براينکه به دنبال اين هستيم که خانه سمن ها و خانه جوانان فعال شود، افزود: ما کارمان را متوقف نکرده ايم تا تکليف وزارتخانه روشن شود. لايحه پيشنهاد دولت از سه وضعيت خارج نيست که در هر شرايطي ما پيش بيني هاي لازم را کرده ايم و کار خود را ادامه خواهيم داد.

سلطاني فر بيان کرد: همچنين به دنبال آسان سازي ازدواج و گسترش دفاتر مشاوره هستيم. در لايحه تقديمي دولت به  مجلس براي بخش جوانان بودجه خوبي در نظر گرفته شده است.

سلطاني فر  ظرفيت هاي موجود در ايران را که مي تواند باعث رشد و مطرح شدن ايران اسلامي مي شود را دغدغه غرب دانست. با مشارکت مردم با تمرکز برنامه هاي بر روي همه دلسوزان انقلاب خصوصا جوانان مي توانيم پيشرفت کنيم.

سطاني فر مشارکت مردم در همه ابعاد توسعه را از خواست هاي دولت خواند و گفت: راه آن استفاده از ظرفيت سازمان هاي مردم نهاد است.

وي ادامه داد: شرايط زماني ايده آل اين است که براي هر ۱۰۰ نفر يک سازمان مردم نهاد وجود داشته باشد تا مردم براي مديريت برنامه هاي توسعه کشور به ميدان بيايند.

وزير ورزش گفت: هر شرايطي که ايجاد شود متناسب با آن خودمان را تطبيق دهيم يا در قالب يک سازمان رياست جمهوري کارش را ادامه ميدهد، يا در شکل فعلي به فکر گسترش سازمان هاي مردم نهاد و رساندن تعداد آنها به ۵ هزار هستيم و به توسعه خانه هاي جوان  بپردازيم.

وي افزود: به دنبال تأمين شرايط بهتر براي ازدواج جوانان و برگزاري دوره هاي توانمندسازي برگزار کنيم.

وزير ورزش و جوانان در پايان اظهار داشت: در لايحه تقديمي دولت به مجلس در رابطه با اشتغال جوانان منابع خوب بانکي ديده شده است.

تعداد بازديد:384 آخرين تغييرات:96/10/09
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر