پنج شنبه 27 دي 1397 - 11 جمادي الاول 1440 - 17 ژانويه 2019
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

افزایش وام ازدواج راه مقابله با ازدواج سفید وگسترش خانه‌های مجردی

مديرعامل مجمع ملي ازدواج آسان جوانان اعلام کرد؛

افزايش وام ازدواج راه مقابله با ازدواج سفيد وگسترش خانه‌هاي مجردي

مديرعامل مجمع ملي ازدواج آسان جوانان گفت: وقتي در جامعه با چالش‌هايي نظير ازدواج سفيد و افزايش آمار تجرد قطعي روبرو هستيم، قطعا افزايش مبلغ وام ازدواج به تنهايي کافي نيست.

به گزارش خبرگزاري مهر، محمد علي محمدي نيک با بيان اين مطلب افزود: اقدام دولت و دستور رئيس جمهور محترم در خصوص افزايش مبلغ وام ازدواج جوانان به ۱۵ميليون تومان در سال ۹۷ بسيار ارزنده و قابل ستايش است. اما بايد توجه داشت پرداخت وام به تنهايي راه گشا و حا المسائل مشکلات جوانان نيست.

مديرعامل مجمع ملي ازدواج آسان جوانان در ادامه گفت: در حوزه ازدواج با آسيب هاي اجتماعي فراواني روبرو هستيم که مهم ترين آنها عبارتند از افزايش آمار طلاق، افزايش تعداد خانه هاي مجردي، افزايش آمار ازدواج سفيد و افزايش آمار تجرد قطعي که براي مقابله با افزايش اين موارد لازم است با بررسي علمي به برنامه ريزي اصولي بپردازيم. البته اين امري فرابخشي است که مشارکت و هم افزايي تمامي دستگاه هاي مرتبط را مي طلبد.

وي با بيان اينکه يکي از اقدامات موثر براي ازدواج جوانان تسهيل امر ازدواج است افزود: تسهيل ازدواج جوانان بايد در کليه استان ها فراگير شود و فلسفه وجودي مجمع ملي تسهيل ازدواج جوانان نيز گسترش همين موضوع مي باشد.البته به اين موضوع تک بعدي و با نگاه صرفا اقتصادي پرداخته نشده بلکه در کناره وام و تامين اقلام جهيزيه آموزش و مشاوره نيز مد نظر است.
 
تعداد بازديد:375 آخرين تغييرات:96/11/02
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر