پنج شنبه 27 دي 1397 - 11 جمادي الاول 1440 - 17 ژانويه 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

وزش باد شدید در سیستان و بلوچستان/ یخبندان شبانه تشدید می شود

کارشناس هواشناسي سيستان و بلوچستان خبر داد:

وزش باد شديد در سيستان و بلوچستان/ يخبندان شبانه تشديد مي شود

زاهدان - کارشناس هواشناسي سيستان و بلوچستان گفت: يخبندان شبانه از دوشنبه شب با نفوذ توده هواي سرد در نيمه شمالي استان تشديد مي شود.

علي ملاشاهي در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: براساس تحليل آخرين نقشه هاي همديدي و آينده نگري هواشناسي با نفوذ توده هواي سرد به سيستان و بلوچستان از دوشنبه شب در نيمه شمالي استان يخبندان شبانه تشديد مي شود.

کارشناس هواشناسي سيستان و بلوچستان با اشاره به اينکه اين شرايط تا اوايل هفته آينده تداوم دارد، افزود: همچنين تا اواسط وقت سه شنبه در سطح استان افزايش متناوب ابر انتظار مي رود که طي اين مدت شرايط براي بارش هاي ناچيز و پراکنده ابتدا در نيمه شمالي و سپس نواحي مرکزي استان فراهم است.

وي با اشاره به اينکه طي روزهاي يکشنبه و دوشنبه در اکثر نقاط استان وزش باد شديد همراه با گردوخاک موجب کاهش ديد و کاهش کيفيت هوا مي شود، ادامه داد: گردوخاک حاصل از وزش باد از صبح امروز در منطقه سيستان موجب کاهش ديد به حدود يک هزار متر در محدوده شهرستان زهک شده است.

ملاشاهي با اشاره به اينکه جهت وزش باد در شمال استان ازسمت شمال غرب و در نواحي مرکزي و جنوبي از سمت جنوب غرب است، گفت: با نفوذ توده هواي سرد از اواخر وقت يکشنبه در نواحي مرکزي استان سيستان و بلوچستان هم به تدريج جهت باد از سمت شمال پيش بيني مي شود.

وي با اشاره به اينکه طي اين مدت کمينه دما در زاهدان به حدود منفي ۸ درجه سلسيوس مي رسد، خاطرنشان کرد: همچنين دماي هوا در نواحي کوهستاني جنوب استان نظير ايرانشهر، بزمان، دلگان، فنوج و نيکشهر، قصرقند وتوابع آنها در سه روز پاياني هفته به کمتر از ۵ درجه مي رسد.

کارشناس هواشناسي سيستان و بلوچستان تصريح کرد: لذا با توجه به اين شرايط توصيه مي شود براي مقابله با سرمازدگي محصولات کشاورزي کشاورزان محترم نسبت به پوشاندن نهال ها و تنه درختچه هاي خانگي اقدام کنند.

وي افزود: همچنين در گلخانه ها وسالن هاي پرورش قارچ نسبت به تامين سوخت و تجهيز سيستم هاي حرارتي، بازبيني ضديخ ماشين آلات کشاورزي، خالي کردن آب سيستم هاي تحت فشار تمهيدات لازم جهت مقابله با سرما اتخاذ شود.

ملاشاهي ادامه داد: همچنين کشاورزان و موزکاران در جنوب استان سيستان و بلوچستان مي توانند در ساعات پاياني شب با ايجاد دود و در صورت در اختيار داشتن آب نسبت به آبياري شبانه گياهان حساس به سرما اقدام کنند.
 
تعداد بازديد:331 آخرين تغييرات:96/11/09
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر