پنج شنبه 27 دي 1397 - 11 جمادي الاول 1440 - 17 ژانويه 2019
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

ایران ظرفیت ایجاد ۹ میلیون شغل را دارد

وزير ورزش و جوانان:

ايران ظرفيت ايجاد ۹ ميليون شغل را دارد

وزير ورزش و جوانان گفت: با وجود همه محدوديتها، شاخصها رو به بهبود است و اقتصاد ايران ظرفيت توليد ۹ هزار شغل را دارد.

وزير ورزش و جوانان با بيان، در دست بررسي بودن لايحه تفکيک ورزش از جوانان ، گفت: با وجود بررسي اين لايحه در مجلس، فعاليت هاي جوانان متوقف نشده است و ساماندهي سمن ها با قوت ادامه دارد .
به گزارش
خبرنگار مهر، مسعود سلطاني فر در مراسم اختتاميه نخستين همايش مجمع ملي سازمان هاي مردم نهاد جوانان که در شيراز برگزار شد، افزود: هر هفته ۲ نشست با سازمان هاي مردم نهاد برگزار مي کنيم و با ١٨ استان نشست مستقل در ٩ هفته داشته ايم و ايده ها و نقطه نظرات سمن ها را شنيده ايم؛ اين فرصت مغتنمي براي مطلع شدن بي واسطه از پيشنهاد و نظرات جوانان است.

وي اضافه کرد: معاونت امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با يک انرژي و انگيزه خيلي زيادي کار جوانان را دنبال مي کند و اين نشست هاي با سمن ها را به صورت مستمر ادامه خواهيم داد و مرحله به مرحله به سمت و سوي ساماندهي جوانان مي رويم.

وزير ورزش و جوانان خطاب به جوانان حاضر در همايش گفت: دولت و معاونت جوانان حامي شما هستند و اين گفتگوي بين نسلي بايد رشد و توسعه يابد.

سلطاني فر با بيان اينکه آينده ايران روشن است، تاکيد کرد: با وجود همه محدوديت ها، موانع و سختي ها، شاخص ها رو به گسترش و بهبود است و مشاوران امور توسعه در دنيا گزارشي ۲ سال قبل از ظرفيت هاي اقتصادي ايران ارايه و پيش بيني کردند که هزار ميليارد دلار ظرفيت ارزش افزوده در توليد ناخالص ملي دارد و مي تواند ٩ ميليون شغل براي جوانان ايجاد کند.

سلطاني فر اظهارکرد: اگرچه دولت براي تفکيک بخش جوانان از ورزش لايحه اي تقديم مجلس کرده است و ما هم رايزني هاي لازم را انجام مي دهيم، اما با اين وجود هيچ وقت متوقف نشديم و با همان شدت و قوت بحث ساماندهي سمن ها را در کشور و همچنين گسترش خانه هاي جوان را در استان ها و شهرها ادامه مي دهيم.

وي ادامه داد: با همان قوت و قدرت و سمت و سويي که دولت داشت، سقف وام ازدواج که سه ميليون بود در ابتداي سال ٩٥ به ١٠ و امروز به ١٥ ميليون رسيده است.

به گفته وزير ورزش و جوانان، وام تسهيلات قرض الحسنه ازدواج از ٢٥٠٠ ميليارد تومان به ٩٧٠٠ ميليارد تومان در سال ٩٥ افزايش يافت و در پايان سال ٩٦ به سقف ١٢ هزار ميليارد تومان خواهد رسيد.

سلطاني فر خاطرنشان کرد: دفاتر مشاوره ازدواج درحال توسعه يافتن است و شما هم در اين راستا نزديکترين و مؤثرين همکاران ما در دولت هستيد.
 
تعداد بازديد:304 آخرين تغييرات:96/11/17
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر