چهارشنبه 3 بهمن 1397 - 17 جمادي الاول 1440 - 23 ژانويه 2019
صفحه اصلي/اخبار تصويري

اخبـار جهـان اسـلام (ش12)

× آيت الله صافي گلپايگاني: عظمت عزاداري امام حسين (ع) نبايد با ورود انحرافات ضايع شود.

حضرت آيت الله صافي گلپايگاني يکي از مراجع تقليد در قم گفت: عظمت عزاداري سيد الشهدا (ع) را نبايد با ورود انحرافات و معصيت که گاه توسط برخي افراد نادان و عوام صورت مي گيرد، ضايع کرد. به گزارش ايرنا، وي روز سه شنبه در ديدار اعضاي شوراهاي هيئت هاي مذهبي سراسر کشور افزود: از طريق معصيت و گناه نمي توان از مقام شامخ امام حسين (ع) تجليل کرد. وي اضافه کرد: متأسفانه امروز برخي اعمال سبک و مبتذل در مراسم هاي عزاداري محرم صورت مي گيرد، از جمله استفاده از آلات موسيقي، اين مسايل بايد از سوي افراد آگاه تذکر داده شود. وي ادامه داد: نبايد اشعار مداحان با مبالغه و کفر همراه شود، اشعار در مدح ائمه اطهار (ع) بايد توسط عالمان و افراد داراي معرفت مورد بررسي دقيق قرار گيرد.

× کاروان هاي عاشورايي براي ثبت جهاني تعزيه در تهران به راه مي افتند.

تشکل هاي مردم نهاد (NGO)، ميراث فرهنگي با حمايت معاونت فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي در دهه اول محرم در قالب 10 کاروان اقدام به معرفي فرهنگ عاشورايي در سطح شهر تهران مي کنند.

به گزارش روز شنبه ايرنا از روابط عمومي معاونت فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي، اين حرکت نمادين به منظور مستندسازي هنر تعزيه خواني و آماده سازي مقدمات ثبت جهاني آن در يونسکو به کمک پژوهشگاه سازمان ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي انجام مي گيرد. معرفي دلايل قيام عاشورا و نشان دادن مظلوميت امام حسين (ع) و ياران آن بزرگوار از ديگر اهداف راه اندازي اين کاروان هاي عاشورايي است.

×  2008 سال گفتگوي بين فرهنگها نامگذاري شد.

خبرگزاري مهر- گروه دين و انديشه: جدا از برگزاري مراسم سال نوي ميلادي و موعظه هاي رهبران مسيحي دنيا که بر موضوعات متنوعي از خانواده تا محيط زيست متمرکز شده بودند، اتحاديه اروپا به منظور ارتقاي سطح تساهل در اين قاره سال 2008 را سال گفتگوي بين فرهنگها نامگذاري کرد تا به دنبال اجراي برنامه هاي تعيين شده پيروان اديان، گروههاي قومي و فرهنگ هاي مختلف در صلح و آرامش به همزيستي بپردازند. 

× کتابخانه مرکزي اسلام شناسي در انگليس تأسيس مي شود.کتابخانه مرکزي اسلام شناسي در انگليس تأسيس مي شود که با راه اندازي آن دانشجويان علوم اسلامي در سراسر اروپا مي توانند به منابع درجه اول علوم اسلامي در زمينه هاي مختلف دسترسي داشته باشند. به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از کتاب ايران، با توجه به حضور بيش از 3 ميليون مسلمان در انگلستان، اين کتابخانه مي تواند مرجع علمي مناسبي براي مسلمانان اين کشور فراهم کند

تعداد بازديد:1533 آخرين تغييرات:86/12/23
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر