پنج شنبه 27 دي 1397 - 11 جمادي الاول 1440 - 17 ژانويه 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان

بازتاب راهپیمایی شکوهمند ۲۲ بهمن در رسانه های جهان

۲۲ بهمن تماشايي؛

بازتاب راهپيمايي شکوهمند ۲۲ بهمن در رسانه هاي جهان

راهپيمايي شکوهمند يوم الله ۲۲ بهمن در ايران بازتاب گسترده اي در جهان داشت به طوري که اين موضوع در صدر اخبار رسانه هاي دنيا قرار داشت.

خبرگزاري مهر- گروه بين الملل: راهپيمايي جشن سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي مانند هر سال در رسانه هاي بين المللي بازتاب گسترده اي داشته است.

آسوشيتدپرس، فاکس نيوز، اي بي سي نيوز

با آغاز مراسم راهپيمايي يوم الله ۲۲ بهمن بسياري از نشريات آمريکايي از جمله فاکس نيوز، آسوشيتدپرس و اي بي سي نيوز با انتشار گزارشي واحد از اين مراسم با شکوه به حضور پر رنگ مردم ايران اسلامي در خيابان ها و دفاع از نظام مقدس جمهوري اسلامي اعتراف کردند.

خبرنگار آسوشيتدپرس در گزارش خود مي نويسد: با وجود موج اعتراضات اخير در ايران به وضعيت اقتصادي در اين کشور، صدها هزار نفر از مردم ايران در ميدان آزادي، جايي که حسن روحاني در آنجا سخنراني کرد جمع شده اند.

روسيا اليوم

شبکه روسيا اليوم راهپيمايي هاي گسترده در ايران در سالروز پيروزي انقلاب اسلامي را مورد پوشش قرار داد.

بر اساس اين گزارش، اين شبکه اعلام کرده است: ايراني ها با برپايي راهپيمايي در شهرهاي مختلف، سالروز پيروزي انقلاب‌شان را گرامي داشتند.

روسيا اليوم همچنين تأکيد کرد که مسئولان ارشد نظامي و غيرنظامي ايران نيز در اين راهپيمايي ها مشارکت داشتند.

دِ نيشن

نشريه دِ نيشين پاکستان با انتشار گزارش تفصيلي از برگزاري راهپيمايي روز ۲۲ بهمن در کشورمان نوشت: ميليون ها ايراني براي برگزاري مراسم سي و نهمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي ۱۹۷۹ به خيابان ها آمدند.

در ادامه اين گزارش آمده است: مردم ايران از شهرهاي مختلف از سرتاسر اين کشور هر ساله روز پيروزي ملت که منجر به خاتمه حاکميت پادشاهي دست نشانده آمريکا يعني پهلوي شد را جشن مي گيرند.

النشره

پايگاه لبناني النشره به انتشار بازتاب راهپيمايي هاي سي و نهمين سالروز پيروزي انقلاب اسلامي پرداخت.

بر اساس اين گزارش، اين پايگاه لبناني اعلام کرده است: راهپيمايي‌ها در شهرهاي مختلف به صورت ميليوني برگزار مي شوند.

اين پايگاه تأکيد کرد که در اين راهپيمايي ها مسئولان عاليرتبه نظامي و سياسي ايراني شرکت کردند و حسن روحاني نيز در ميان تجمع کنندگان سخنراني کرد.

آذرنيوز

خبرگزاري آذر نيوز جمهوري آذربايجان نيز با اشاره به آغاز راهپيمايي پر رنگ مردم در خيابان هاي تهران مي نويسد: تعداد زيادي از مردم ايران در سرتاسر اين کشور به خيابان ها آمده و مراسم سالگرد انقلاب اسلامي ۱۹۷۹ را برگزار کردند.

اين خبرگزاري مي نويسد: در پي وقوع اعتراضات اخير در ايران و وقوع تنش هاي ديپلماتيک ميان تهران واشنگتن، رهبران ايران از مردم خواسته اند تا در راهپيمايي امروز حضور پر رنگي داشته باشند.

الميادين

شبکه الميادين نيز به پوشش راهپيمايي هاي بزرگ به مناسبت سالروز پيروزي انقلاب اسلامي در ايران پرداخت.

بر اساس اين گزارش، اين شبکه بخش هايي از راهپيمايي هاي بزرگ در نقاط مختلف کشور را به صورت تصويري پوشش داد. 

الميادين اعلام کرد: استان‌هاي مختلف ايران شاهد راهپيمايي‌هاي عظيم است.

اين شبکه لبناني همچنين به پوشش بخش هاي مهمي از سخنان حسن روحاني رئيس جمهوري ايران در جمع شرکت کنندگان در راهپيمايي تهران، پرداخت.

العهد

پايگاه لبناني العهد به بازتاب راهپيمايي هاي سي و نهمين سال پيروزي انقلاب اسلامي ايران پرداخت.

بر اساس اين گزارش، اين پايگاه لبناني اعلام کرد: از همان ساعات اوليه امروز مردم ايران در نقاط مختلف اين کشور راهپيمايي برگزار کردند. 

اين پايگاه همچنين اعلام کرد که حسن روحاني رئيس جمهوري ايران در جمع شرکت کنندگان در راهپيمايي در ميدان آزادي اقدام به ايراد سخنراني کرده است.

سي ان ان

شبکه سي ان ان نيز نوشت: ميليون ها ايراني براي گراميداشت سي و نهمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي گردهم آمدند.

اليوم السابع

پايگاه مصري اليوم السابع هم به راهپيمايي هاي سالروز پيروزي انقلاب اسلامي ايران واکنش نشان داد.

بر اساس اين گزارش، اين پايگاه مصري نوشت: خيابان هاي ايران مملوء از جمعيت شدند.

اليوم السابع ادامه داد: راهپيمايي هاي ايراني ها در اغلب شهرهاي ايران برگزار شد. در اين راهپيمايي ها شعار مرگ بر آمريکا و مرگ بر اسرائيل سر داده شد.

اين پايگاه افزود: نيروهاي مسلح ايران در سي و نهمين سالروز پيروزي انقلاب اسلامي از موشک «قدر» رونمايي کردند.

سانا

خبرگزاري رسمي سوريه (سانا) به پوشش راهپيمايي هاي سالروز پيروزي انقلاب اسلامي در سراسر کشور پرداخت.

اين خبرگزاري اعلام کرده است: با وجود فشارهاي فراوان، ايران استقلال سياسي خود را تقويت کرده است. حاکميت مردمي در ايران نيز در مقايسه با سال هاي گذشته به شدت تقويت شده است. 

سانا اعلام کرده است: جمهوري اسلامي ايران طي قريب به ۴۰ سال گذشته، نهضت فراگير خود را در زمينه هاي مختلف علمي، نظامي و ... ادامه داده است.

اين خبرگزاري سوري يکي از مهمترين ويژگي هاي انقلاب اسلامي در ايران را عدم وابستگي آن به خارج و همچنين اتخاذ مواضع اصولي در قبال کشورهاي منطقه، خواند.
 
تعداد بازديد:281 آخرين تغييرات:96/11/23
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر