یکشنبه 30 دي 1397 - 14 جمادي الاول 1440 - 20 ژانويه 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

کلنگ مدرسه ۱۲ کلاسه برای جایگزینی کانکس زده شد

کلنگ مدرسه ۱۲ کلاسه براي جايگزيني کانکس زده شد

کلنگ احداث مدرسه اي ۱۲ کلاسه در منطقه لار دايي آباد در شهر زاهدان به زمين زده شد تا در مهر ۹۷ دانش آموزان به جاي تحصيل در کانکس در يک ساختمان به تحصيل ادامه دهند.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از مرکز روابط عمومي و اطلاع‌رساني وزارت آموزش و پروش، فرحناز مينايي پور مديرکل دفتر امور زنان وزارت آموزش‌وپرورش گفت: در سفر اخير سيد محمد بطحايي به استان سيستان و بلوچستان، وزير آموزش‌وپرورش جهت بازديد از مدارس اين استان به يکي از مدارس حاشيه شهر زاهدان واقع در منطقه لار دايي آباد اين شهر حضور پيدا کرد و به دليل برپايي اين مدرسه در کانکس، وزير آموزش‌وپرورش در خطاب به دانش آموزان از تحصيل آنان در چنين فضايي ابراز شرمندگي کرد.

 مينايي پور گفت: اين خبر که به‌صورت غيرحرفه‌اي و با موبايل فيلم‌برداري شده بود بازتاب‌هاي زيادي در جامعه پيدا کرد و مديران يک شرکت خودروسازي با ديدن اين فيلم از طريق شبکه‌هاي اجتماعي تصميم گرفتند که درباره وضعيت اين مدرسه تحقيق انجام دهند و پس از انجام تحقيقات تصميم به ساخت يک مدرسه ۱۲ کلاسه در همان محل مدرسه جهت تعويض با کانکس‌ها گرفتند که صبح امروز مراسم کلنگ زني جهت ساخت اين مدرسه با حضور مسئولان اين شرکت انجام گرفت و اين شرکت تعهد کرد تا مهرماه ۹۷ اين مدرسه را به آموزش‌وپرورش تحويل دهد.

وي در ادامه افزود: شرکت خودروسازي متعهد شد که در اين مدرسه چند کارگاه مکانيک و برق خودرو تأسيس نمايد و اقدام به آموزش دانش آموزان جهت فراگيري اين فنون و توانمندسازي آنان جهت جذب در بازار کار نمايد.

مديرکل دفتر امور زنان با توجه به وضعيت تحصيلي دختران در مدارس شبانه‌روزي اين استان گفت: شرکت خودروسازي متقبل شد تا حمايت مالي از دختران در سه مدرسه شبانه‌روزي در نقاط محروم اين استان را قبول کند و تعدادي موتور و وسايل خودرو جهت تجهيز هنرستان‌هاي اين استان‌ها اهدا کند.

فرحناز مينايي پور تصريح کرد: اين شرکت متعهد شد تا يک مدرسه ۱۲ کلاسه دريکي از نقاط حاشيه‌اي شهر زاهدان بساز و تا مهر ۹۷ در اختيار آموزش‌وپرورش قرار دهد.
 
تعداد بازديد:295 آخرين تغييرات:96/12/12
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر