پنج شنبه 27 دي 1397 - 11 جمادي الاول 1440 - 17 ژانويه 2019
صفحه اصلي/قرآن

دو کتاب قرآنی از سوی انتشارات رسول امین روانه بازار نشر شد

دو کتاب قرآني از سوي انتشارات رسول امين روانه بازار نشر شد

دو کتاب «تقديم و تأخير در قرآن کريم و اسرار آن» و « سيري در آيات موضوعي» از سوي انتشارات موسسه رسول امين چاپ و روانه بازار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، دو کتاب «تقديم و تأخير در قرآن کريم و اسرار آن» و « سيري در آيات موضوعي» با تاليف حميد الهي دوست چاپ و منتشر شد.

در کتاب «تقديم و تأخير در قرآن کريم و اسرار آن» رازگونه بودن واژگان قرآني در تقديم و تأخير، از برخي روايات با موضوعات متنوع و از سيره ي عقلايي و تدبّر در آيات قابل استفاده است. در اين مجموعه ۱۰ ملاک براي تقديم و تأخير واژگان قرآني ارائه شده است. توجه به اين موضوع از تفسير مجمع البيان به تفسير الميزان و تفسير نمونه سير صعودي را طي نموده است.

همچنين کتاب « سيري در آيات موضوعي» با هدف ،نگاه موضوعي به آيات تدوين شده است.در اين کتاب آيات خداشناسي،معادشناسي و انسان سازي در اين مجموعه گردآوري شده است.اشتمال بر آيات کليدي و مشهور، همراه با نمودار دسته بندي آيات برجسته و ارائه ي ترجمه و توضيح مختصري درباره ي آن از مزاياي اين اثر مي باشد.

حميد الهي دوست در طي سالهاي  ۸۹ به بعد پايان نامه هاي کارشناسي و کارشناسي ارشد دانشگاه معارف قرآن و عترت (ع)، مرکز مديريت حوزه علميه برادران و حوزه علميه خواهران، جامعه المصطفي العالميه اصفهان را راهنمايي و مشاوره کرده  و نيز داوري پايان نامه هاي اين مراکز را انجام مي دهد.

 در طي سالهاي  ۸۹ به بعد پايان نامه هاي کارشناسي و کارشناسي ارشد دانشگاه معارف قرآن و عترت (ع)، مرکز مديريت حوزه علميه برادران و حوزه علميه خواهران، جامعه المصطفي العالميه اصفهان را راهنمايي و مشاوره کرده  و نيز داوري پايان نامه هاي اين مراکز را انجام مي دهد.وي از سال  ۸۹ با مجله ي قرآني کوثر همکاري داشته و از اعضاي هيئت تحريريه اين مجله مي باشند.

وي همچنين در رشته هاي تفسير،علوم قرآن ، کلام نقلي، فقه و اصول به صورت تخصصي فعاليت مي کند.
 
تعداد بازديد:187 آخرين تغييرات:96/12/16
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر