پنج شنبه 27 دي 1397 - 11 جمادي الاول 1440 - 17 ژانويه 2019
صفحه اصلي/خانواده

حمایت جمعی از بانوان فرهیخته از قانون حجاب و عفاف

با صدور بيانيه اي عنوان شد؛

حمايت جمعي از بانوان فرهيخته از قانون حجاب و عفاف

جمعي از زنان اساتيد حوزه و دانشگاه، پزشکان، مهندسين و کارشناسان ارشد علوم انساني ضمن حمايت از قوانين مصوب در زمينه حجاب و عفاف، خواستار برخورد قاطعانه با هنجارشکنان شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، جمعي از زنان اساتيد حوزه و دانشگاه، پزشکان، دندانپزشکان، داروسازان، مهندسين و کارشناسان ارشد علوم انساني با صدور بيانيه اي ضمن حمايت از قانون حجاب و عفاف و محکوم کردن اقدامات مذبوحانه براي ترويج برهنگي و بي عفتي، از مجلس و قوه قضاييه و نيروي انتظامي، نظارت بر اجراي قوانين مصوب در حجاب و عفاف و برخورد قاطعانه با هنجارشکني و ترويج بي عفتي را خواستار شدند. متن اين بيانيه به شرح زير است؛

السلام عليک يابقية الله
السلام عليک يابن فاطمةالزهرا 

سخن را با کلام مبارک نايب المهدي، امام خامنه اي آغازمي کنيم، آنجا که فرمودند: «اينجا، جمهوري اسلامي است... اينجا مبنا اسلام است، مبنا، قرآن است.»
آري اينجا، جمهوري اسلامي، سرزمين شيرزناني است که براي حاکميت دين خدا در همه عرصه هاي فرهنگي، اجتماعي، علمي و سياسي با تمام توان حضور فعال و موثرداشته اند و
خون پاک عزيزترين هايشان را با افتخار تقديم کرده اند. سرزمين زنان عزتمند و با بصيرت و اصيل، که قرنهاست از حجاب و عفت و پاکدامني به عنوان ميراث ملي خود دفاع کرده اند.

ما، جمعي از زنان اساتيد حوزه و دانشگاه، پزشکان، دندانپزشکان، داروسازان، مهندسين و کارشناسان ارشد علوم انساني، ضمن حمايت از مترقي‌ترين قوانيني که با الهام از تعاليم اسلام در دفاع از اعتبار و جايگاه و حقوق زن و خانواده وجود دارد از قبيل: قانون حجاب و عفاف، منشور حقوق و مسئوليت زنان در جمهوري اسلامي، قانون ازدواج آسان و پايدار که قوانين مصوب مجلس شوراي اسلامي است، بر اين باوريم که هر اقدامي که شأن و جايگاه رفيع زنان جامعه اسلامي را خدشه دار کند و به حجاب و عفاف آسيب بزند و به تحکيم و پايداري بنيان خانواده صدمه وارد کند، از مصاديق همان ارتجاعي است که رهبر معظم انقلاب در فرمايشات اخيرشان نسبت به آن هشدار داده اند؛ ارتجاع و بازگشت به جاهليت و فرهنگ منحط و معيوب و ويرانگر و فاسد جامعه فروپاشيده غربي! 

ما ضمن محکوم کردن اقدامات مذبوحانه و فرومايه اي که در راه ترويج برهنگي و بي عفتي صورت مي گيرد و حيثيت و اصالت زن مسلمان را بازيچه دشمنان دين و شرف و انسانيت قرار مي دهد، در راستاي اجراي فرمان امام خامنه اي مبني بر مطالبه گري ازمسئولين، بر خود واجب مي دانيم که:

۱- از مجلس شوراي اسلامي مطالبه نظارت دقيق بر اجراي قوانين مصوب در زمينه حجاب و عفاف و منشور حقوق زن را داشته باشيم، چرا با وجود اسناد بالادستي و قوانين متقن، هيچ اقدام نظارتي ازسوي مجلس بر اجراي اين قوانين درسطوح مختلف اجرايي صورت نمي گيرد؟

۲- از قوه قضاييه و نيروي انتظامي، سوال مي کنيم که آيا رعايت حجاب که قانون خداست و ضامن سلامت جامعه، ازقانون شکني هايي چون سرقت و عبور از چراغ قرمز! کم اهميت تر است که هيچ برخورد قاطعانه اي با متخلفاني که عامدانه و آشکارا در ملأعام اقدام به حريم شکني و کشف حجاب مي کنند، صورت نمي گيرد؟ چرا عليرغم نص صريح قانون در مورد مجازات کشف حجاب و نيز مشوقين به بي حجابي، شاهد اقدام قانوني با مرتکبين اين جرم نيستيم؟ ضابطين قوه قضاييه چرا در اين امر مهم سکوت اختيار کرده اند؟

۳- از دولت و شخص رييس جمهور مي پرسيم که چرا با وجود تأکيد و هشدارهاي مکرر رهبر بصير انقلاب، سند ننگين و شرم آور ۲۰۳۰ از دايره اجرا به طور کامل حذف نشده است؟ حقوق شهروندي اقتضاء مي کند که فطرت پاک فرزندان اين سرزمين با تعليمات فاسد غربي، لجن مال شود؟ آيا امنيت و سلامت از اصلي ترين حقوق شهروندي به حساب نمي آيد؟ و مگر بي عفتي و بي حجابي ناقض امنيت و سلامت رواني جامعه نيست؟ به چه دليل به جاي اجراي کامل و دقيق قوانين مصوب مجلس در زمينه حقوق زنان به لوايحي چون لايحه امنيت که برگرفته از الگوي جامعه منحط غرب و مغاير با ساز و کار جامعه اسلامي ايراني است، پرداخته مي شود؟

به سران سه قوه ومسئولين مملکتي اعلام مي کنيم که الگوي زنان اين سرزمين فاطمه زهراسلام الله عليهاست و هر آنچه که مغاير راه و رسم فاطمي و آرمان هاي انقلاب اسلامي باشد، اجازه بروز و ظهور نخواهد داشت و کساني که در صيانت از شرف و عزت و عفت و حجاب زنان مسلمان از خود ضعف و سستي و سهل انگاري نشان مي دهند، شايسته مقام و مسندفرهنگي جمهوري اسلامي نيستند.

والعاقبه للمتقين
 
تعداد بازديد:223 آخرين تغييرات:96/12/16
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر