یکشنبه 30 دي 1397 - 14 جمادي الاول 1440 - 20 ژانويه 2019
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

العین چگونه زمین گیر شد؟

العين چگونه زمين گير شد؟

مثلثي که بيشترين نقش را در استقلال دارند/ کمربندي محکم‌تر از قبل

به گزارش خبرنگار مهر، تيم فوتبال اسقلال تهران در حالي برابر ميزبان قدرتمندش به تساوي رسيد که بي ترديد اگر نبود لطف داور مسابقه به تيم ميزبان و پنالتي‌هاي اهدايي به اين تيم، شاگردان شفر پيروز از ميدان خارج مي شدند. آبي‌ها در روزي که خط مياني قدرتمندشان بهترين نمايش ممکن را ارائه دادند توانستند العين را در خانه اش مقهور قدرت خويش کنند. 

اميد ابراهيمي کاپيتان تيم استقلال و محوري ترين بازيکن اين تيم مثل همه بازي هاي گذشته آبي پوشان در اين ديدار هم حرف اول را زد. ابراهيمي با بيش از ۹۰ بار لمس توپ بيش از ساير استقلالي‌ها به توپ ضربه زد. کاپيتان آبي پوشان در اين بازي ۶۵ پاس سالم به هم تيمي هايش رساند تا از اين حيث نيز برتر از ديگران عمل کرده باشد. دقت پاس هاي ابراهيمي ۸۷ درصد بود و ۶۵ درصد از پاس هاي او رو به جلو بود و ۵ بار نيز موفق به خلق موقعيت شد.

اين بازيکن توانمند در فاز دفاعي هم عملکرد قابل قبولي داشت. او ۱۲ بار در کارهاي دفاعي حضوري موفق و تاثيرگذار داشت. به اين ترتيب که ۳ بار شوت بازيکنان حريف را بلاک کرد، يک تکل موفق داشت، ۳ بار در نبردهاي يک در مقابل يک موفق عمل کرد و سه بار هم موفق به توپ ربايي از بازيکنان حريف شد. 

فرشيد باقري را بايد بعد از اميد ابراهيمي موفق ترين هافبک استقلال در اين بازي دانست. اين هافبک دفاعي که اين روزها در ترکيب تيمش به خوبي جا افتاده و تبديل به يک مهره غير قابل عبور در خط مياني شده است در اين بازي ۷۱ بار لمس توپ داشت. او ۶۰ بار در اين بازي پاس داد که از اين نظر بعد از ابراهيمي بيشترين تعداد لمس توپ و پاس را در بين بازيکنان استقلال داشت. دقت پاس هاي اين بازيکن ۸۷ درصد بود و يکبار نيز در اين بازي خلق موقعيت کرد.

اوج هنر اين بازيکن اما در کارهاي تدافعي است. باقري ۱۵ بار در نبردهاي يک در مقابل يک روي زمين و روي هوا موفق عمل کرد و با ۲ تکل موفق و ۴ توپ ربايي موفق، بهترين بازيکن استقلال در فاز دفاعي بود.

سرور جباروف هم ديگر هافبک تاثير گذار استقلال بود که در اتفاقات اين بازي نقش بسيار مهمي داشت. اين هافبک باتجربه ازبکستاني در جريان اين بازي ۵۳ بار به هم تيمي هايش با دقت ۸۷ درصد پاس داد. ۸۰ درصد از پاس هاي اين بازيکن رو به جلو بود و ۳ بار هم موفق به خلق موقعيت شد. جباروف در کارهاي دفاعي هم تاحدودي موفق عمل کرد. او ۴ بار در نبرد يک در مقابل يک بازيکنان حريفش را مغلوب کرد و با ۲ توپ ربايي و ۲ تکل موفق عملکرد قابل قبولي از خود به نمايش گذاشت. 

شب گذشته دو تيم استقلال و العين از هفته سوم ليگ قهرمانان آسيا در شهر عين امارات به مصاف هم رفتند که آبي پوشان در حالي که در اين بازي داور ۲ بار به اشتباه به ضرر آنها اعلام ضربه پنالتي کرد در نهايت ميزبان خود را با نتيجه ۲-۲ متوقف کردند. 
 
تعداد بازديد:185 آخرين تغييرات:96/12/16
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر