یکشنبه 30 دي 1397 - 14 جمادي الاول 1440 - 20 ژانويه 2019
صفحه اصلي/ورزشي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

اتفاقاتی که در دیدار با الوصل به سود پرسپولیس شد/ بازی برد - برد

اميدوار به تکرار نتيجه در بازي برگشت؛

اتفاقاتي که در ديدار با الوصل به سود پرسپوليس شد/ بازي برد - برد

تيم فوتبال پرسپوليس در حالي آماده برگزاري بازي برگشت با الوصل مي شود که چند تصميم برانکو در بازي رفت زمينه پيروزي اين تيم و آشتي با هواداران را فراهم آورد.

به گزارش خبرنگار مهر، تيم فوتبال پرسپوليس پس از آنکه مقابل السد قطر در ليگ قهرمانان آسيا و استقلال تهران در ليگ برتر شکست خورد به مصاف الوصل امارات رفت تا سومين بازي خود در آسيا را برگزار کند.

ديدار شاگردان برانکو ايوانکوويچ با نماينده امارات، پيروزي دو بر صفر سرخپوشان را به همراه داشت تا هواداران اين تيم تا حدودي، باخت در ديدار سنتي مقابل استقلال تهران را فراموش کنند. دومين پيروزي پرسپوليس در مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا مقابل الوصل امارات در حالي رقم خورد که برانکو ايوانکوويچ تغييرات محسوسي در ترکيب اصلي تيمش داده بود.

معماي هافبک خبرساز حل شد
بسياري از  هواداران اعتقاد دارند ربيع خواه بازيکني نيست که بتواند در مرکز ميدان سرخپوشان به درستي انجام وظيفه کند. هافبک دفاعي سرخ ها که مرد محبوب سرمربي کروات پرسپوليس هم هست بالاخره نيمکت نشين شد.  برانکو معتقد است ربيع خواه، همان کارهايي را در زمين انجام مي دهد که مطابق انتظارش است اما نتوانست انتظارات هواداران را برآورده کند تا مجبور شود خودش به برانکو  اعلام کند نمي خواهد در ترکيب تيم قرار بگيرد. فشار روحي بر روي ربيع خواه سبب شد برانکو به خواسته او احترام بگذارد و هافبک دفاعي تيمش را بيرون بگذارد. «هو» شدن ربيع خواه در دربي هشتاد و ششم پايتخت او را نيمکت نشين کرد. اما همين امر سبب شد تا هواداران پرسپوليس خيلي زود تغيير موضع دهند و او را تشويق کنند.

سياستي که برانکو و ربيع خواه پيش گرفتند و به نظر مي رسد خيلي زود هم توانستند موفق ظاهر شوند. شايد اگر ربيع‌خواه مي دانست يک بار نيمکت نشيني اش سبب مي شود تا از زير فشار هواداران خارج شود زودتر از اينها به برانکو مي گفت بازي نکند تا بيش از ۳۰ بازي در زير فشار هواداران قرار نگيرد.

مسلمان بالاخره از نيمکت کنده شد
محسن مسلمان بيش از ۶ بازي در ليگ برتر و ليگ قهرمانان آسيا براي پرسپوليس بازي نکرد تا هافبک محبوب سرخ ها که لقب «مهندس» تيم را هم يدک مي کشد تبديل به شعار اول سکوها شود و با تشويق هاي خود از برانکو بخواهند تا به او ميدان دهد. سرمربي پرسپوليس هم بالاخره مسلمان را در نيمه دوم بازي با الوصل وارد زمين کرد تا نشان دهد در مقابل فشار هواداران چندان هم لجباز نيست!

ماجراي نيمکت نشيني منشا چيست؟
گادوين منشا براي دومين بازي متوالي در ترکيب اصلي پرسپوليس حضور نداشت. مهاجم نيجريه اي سرخپوشان که در دربي هشتاد و ششم نيز حضور نداشت اين بار جاي خود را به سيامک نعمتي داد تا باز هم نيمکت نشين شود. منشا که به هيچ وجه نتوانسته است انتظارات پرسپوليسي ها را در گلزني برآورده کند حالا بايد نيمکت نشيني را تجربه کند تا برانکو از او به عنوان يار تعويضي استفاده کند.

تصميمي که برانکو به سود تيمش گرفت
باخت يک بر صفر پرسپوليس در دربي هشتاد و ششم پايتخت مقابل استقلال تهران ناراحتي شديد هواداران را به همراه داشت. اين تيم که با اختلاف امتياز ۱۵ امتيازي خود نسبت به ذوب آهن اصفهان که در رده دوم جدول است در صدر قرار گرفت تا با قهرماني فاصله اي نداشته باشد با يک باخت مقابل استقلال وارد بحران ناخواسته اي شد.

شايد اگر پرسپوليس با همان ترکيب هميشگي اش مقابل الوصل به پيروزي مي رسيد و مقتدرانه هم اين اتفاق مي افتاد باز هم شعارهايي روي سکوها عليه سرمربي موفق اين تيم سر داده مي شد و لقب «بي غيرت» هم نصيب برخي بازيکنان اين تيم مي شد.

پرسپوليس در حالي الوصل را برد که هوادارانش از بازي نکردن ربيع خواه خوشحال بودند و به خاطر بازگشت چند دقيقه اي مسلمان به ترکيب پرسپوليس لبخند زدند تا خيالشان راحت شود سرمربي کروات محبوبشان با بازيکن محبوب تيم، لج نکرده است. برانکو لج نکرد و عاقلانه تصميم گرفت تا هواداران پرسپوليس، عاشقانه تيمشان را تشويق کنند. بردي که هم به دل هواداران چسبيد و هم حاشيه هاي ريز و درشت را تا حدود زيادي از اردوگاه سرخ دور کرد.
 
تعداد بازديد:203 آخرين تغييرات:96/12/19
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر