پنج شنبه 27 دي 1397 - 11 جمادي الاول 1440 - 17 ژانويه 2019
صفحه اصلي/قرآن

۵۰ درصد از اعتبارات قرآنی به دست نهادهای مردمی می رسد

محمدي خبر داد:

۵۰ درصد از اعتبارات قرآني به دست نهادهاي مردمي مي رسد

مدير عامل اتحاديه تشکل هاي قرآن و عترت به سهم نهادهاي قرآني در اعتبارات اشاره کرد و گفت: امسال با تلاش‌هاي صورت گرفته مصوب شد که ۵۰ درصد از اعتبارات قرآني به دست نهادهاي مردمي برسد.

به گزارش خبرنگارمهر؛ حسن محمدي، نايب رئيس صندوق مشارکت توسعه فعاليت‌هاي قرآني و مدير عامل اتحاديه تشکل هاي قرآن و عترت کشور در نشست بررسي چالش‌هاي اعتبارات قرآني و نقش مجلس در حمايت از موسسات با بيان اينکه سهم موسسات از بودجه در سال‌هاي گذشته حدود ۵ درصد بود گفت: بودجه منشور توسعه فرهنگي قرآني مربوط به دستگاه‌ و نهاد خاصي نيست؛ بلکه اين بودجه به منظور توسعه فعاليت‌هاي قرآني به ۲۵ نهاد و دستگاه مختلف تخصيص مي‌يابد که يکي از اين دستگاه‌ها نهادهاي مردمي هستند.

وي با بيان اينکه بالغ بر ۴ هزار موسسه قرآني در کشور فعاليت مي‌کنند افزود: ما از سال ۱۳۹۰ که رهبر معظم انقلاب اسلامي مطالبه تربيت ۱۰ ميليون حافظ قرآن داشتند شوراي راهبردي طرح ملي حفظ را ساماندهي کرديم که با اعتبارات آن زمان پژوهشي انجام شد.

محمدي با اشاره به اينکه در آن زمان براي هر نفر جزء قرآن حداقل ۵۰ هزار تومان اعتبار تخمين زده شد تصريح کرد: اين امر در صورتي بود که حافظان قرآن در موسسات مردم نهاد تربيت شوند که البته براي تحقق اين امر که ۳۰۰ ميليون جزء حافظ قرآن داشته باشيم ۱۵ ميليارد تومان اعتبار تخمين زده شد که سالانه هزار ميليارد تومان براي حفظ قرآن لازم بود.

نايب رئيس صندوق مشارکت توسعه فعاليت‌هاي قرآني با بيان اينکه امسال بودجه قراني با تعجب بسيار صد ميليارد تومان مصوب شد گفت: براي بودجه سال آينده نيز ۴۰ ميليارد تومان پيش‌بيني شده بود که به نوعي فعالان قرآني و مسئولان به افزايش اين اعتبار اميدي نداشتند اما با همت آقاي پژمانفر و همکارانشان اين مبلغ به صد ميليارد تومان افزايش يافت؛ همچنين از رديف متفرقه در ذيل رديف اصلي بودجه قرار گرفت که اين اتفاق مثبتي براي بودجه قرآني در سال ۹۷ است.

وي به سهم نهادهاي قرآني در اعتبارات اشاره کرد و افزود: امسال با تلاش‌هاي صورت گرفته مصوب شد که ۵۰ درصد از اعتبارات قرآني به دست نهادهاي مردمي برسد.
 
تعداد بازديد:206 آخرين تغييرات:96/12/19
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر