پنج شنبه 27 دي 1397 - 11 جمادي الاول 1440 - 17 ژانويه 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

نقض فاحش حقوق بین‌الملل توسط متعرضان به سفارت ایران در لندن

بعيدي نژاد مطرح کرد؛

نقض فاحش حقوق بين‌الملل توسط متعرضان به سفارت ايران در لندن

سفير ايران با بيان اينکه تعرض به سفارت ايران نقض فاحش حقوق بين‌الملل بود، نوشت:از ديروز هزاران رسانه شناخت بيشتري نسبت به انحرافات عقيدتي اين جريان افراطي پيدا کردند.

به گزارش خبرگزاري مهر، حميد بعيدي نژاد سفير جمهوري اسلامي ايران در لندن در واکنش به تعرض به سفارت ايران در انگليس توسط عده اي قليل که منتسب به گروه شيرازي ها هستند، در کانال تلگرامي خود يادداشتي نوشت.

متن کامل يادداشت بعيدي نژاد در خصوص «فرقه منحرف شيرازي» بدين شرح است:

هر گروه، فرقه و جريان عقيدتي يا سياسي هويت خود را به هر حال در يک مقطعي از فعاليت خود بدون روتوش به نمايش عمومي ميگذارد و آنجاست که همگان مي توانند در يک قاب تصوير، برداشتي واضح از اعماق تاريک آن جريان و يا فرقه پيدا کنند. 

فرقه شيرازي که يک جريان عقيدتي انحرافي بوده است، به يکباره اين نمايش را در ديروز در لندن جلوي چشم همگان به نمايش گذارد. آنها اولا با حمله ناگهاني در شهري مثل لندن، به سفارت ايران، به نقض فاحش حقوق بين الملل دست زدند، در حاليکه مي توانستند با برگزاري تظاهراتي مسالمت آميز نظر خود را اعلام کنند. 

دوم آنکه در تمام طول تعرض به سفارت، چهار نفر نماينده فکري اين فرقه که عرب زبان بودند ضمن شعارها عليه مقامات عالي کشورمان، با فريادهاي مستمر در جلوي دوربين شبکه هاي تلويزيوني شعارهاي بسيار توهين آميزي عليه عايشه همسر پيامبر اسلام (ص) و خلفاي سه گانه اهل سنت يعني ابوبکر، عمر و عثمان دادند.

اين فرقه بدينصورت بصورتي فشرده ايدئولوژي انحرافي خود را که سالهاست از طريق شبکه هاي ماهواره اي خصوصي اجاره اي تعقيب مي کند معرفي کردند که مبتني بر اهانتهاي آشکار عليه همسر پيامبر اسلام و خلفاي سه گانه و ترغيب شيعيان به قمه زني حتي در اروپا ميباشد.

اين فرقه که دهه هاست در خلوت و محافل خود ميراث سترگ امام خميني ره در ضرورت وحدت شيعه و سني را با بدترين وجوه به تمسخر ميگرفتند، امروز نتوانستند خود را کنترل کنند و عقايد خود را آنهم در اروپا و شهر لندن در جلوي تمام رسانه هاي دنيا عمومي اعلام سراسري کردند.

اما سوال اينجاست که آيا در دنيايي که مسلمانان از شيعه و اهل سنت با بزرگترين تهديدات و مخاطرات مواجه هستند، اين شعارها سازنده و مبين شيعه اصيل ائمه ي اهل بيت ميباشد؟ 
آيا محدود ساختن رسالت شيعه در عصر امروز به اهانت به رهبران اهل سنت، و اصرار بر قمه زدن در مراسم عزاي اهل بيت را ميتوان به چيزي جز انحراف و مشوه ساختن معارف بلند اهل بيت تعبير کرد؟

مقدر بود که اين فرقه انحرافي با حمله به سفارت ايران در لندن به يکباره خود را به جهانيان معرفي کند. از ديروز هزاران شبکه و رسانه که تا به حال اسمي از اين فرقه نشنيده بودند، حالا در مسير آشنايي از اين فرقه به شناخت بيشتري از انحرافات عقيدتي اين جريان افراطي در ميان شيعيان پي ميبرند.

آنها سعي کردند با اهانت به پرچم مقدس ايران و بزرگ قلمداد نمودن اقدام سخيف خود تحت نام «اشغال سفارت ايران» براي  خود مشروعيت درست کنند که با دخالت پليس تعرض آنها بسيار محدود و کوتاه شد و همچنين تمام برنامه براي آنان نتيجه اي برعکس داد.


  
تعداد بازديد:192 آخرين تغييرات:96/12/19
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر