پنج شنبه 27 دي 1397 - 11 جمادي الاول 1440 - 17 ژانويه 2019
صفحه اصلي/سياسي و اقتصادي


 
 


 


 


 
خروجي RSS

اجمالی/رهبر معظم انقلاب در دیدار نوجوانان و جوانان عازم اردوهای راهیان نور:

اجمالي/رهبر معظم انقلاب در ديدار نوجوانان و جوانان عازم اردوهاي راهيان نور:

اجمالي/رهبر معظم انقلاب در ديدار نوجوانان و جوانان عازم اردوهاي راهيان نور:

رهبر معظم انقلاب اسلامي فرمودند: علت ايجاد جنگ هشت‌ساله از طرف رژيم بعثي صدام، عظمت و ابهت انقلاب بود.

به گزارش خبرگزاري مهر، حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي امروز در ديدار نوجوانان و جوانان تهراني و البرزي عازم اردوهاي راهيان نور فرمودند: علت ايجاد جنگ هشت‌ساله از طرف رژيم بعثي صدام، عظمت و ابهت انقلاب بود.  

ايشان افزودند: وقتي انقلاب اسلامي به وجود آمد، عظمت اين انقلاب دشمنان قدرتمند جهاني را مرعوب کرد. از سوي ديگر وقتي ديدند که اين انقلاب در بين ملت‌هاي مسلمان دنيا و در کشورهايي که رؤساي آن کشورها وابسته به آمريکا بودند مورد استقبال قرار گرفت و ملت‌ها به نفع انقلاب اسلامي شعار دادند، در صدد برآمدند تا به هر قيمتي اين انقلاب را نابود کنند.

رهبر معظم انقلاب اسلامي تصريح کردند: آن‌ها مي‌دانستند صدام شخصيتي بود که زمينه‌ ايجاد يک حرکت متکبرانه و ظالمانه در او وجود دارد و به‌طور طبيعي آدم متجاوز و متعرضي است. در هنگام انقلاب صدام  رئيس‌جمهور عراق نبود؛ آن‌ها ترتيبات را جوري دادند که حسن البکر کنار برود و صدام رئيس‌جمهور شود تا او را تهييج و تشويق و وادار به حمله‌ي نظامي به ايران کنند.  

ايشان تاکيد کردند: آمريکا و اروپاي قدرتمند نظير انگليس، فرانسه، ايتاليا و آلمان همه‌شان پشت سر صدام قرار گرفتند و هر چه توانستند به او کمک کردند.

حضرت آيت الله خامنه اي فرمودند: در اول جنگ لشکرهاي صدام امکانات معدودي داشتند اما با گذشت زمان و با وجود جنگ، روزبه‌روز بر اين امکانات افزوده شد و به چند برابر رسيد.

ايشان اضافه کردند: شوروي هم که ضد آمريکا بود در اين قضيه همراه آمريکا شد؛ چون شوروي تعداد زيادي جمهوري مسلمان داشت و انقلاب اسلامي موجب مي‌شد آن جمهوري‌ها به فکر هويت اسلامي خود بيفتند.

رهبر انقلاب اسلامي اظهار داشتند: آمريکا و  شوروي و ناتو و همه‌ قدرت‌هاي مسلط دنيا پشت سر صدام قرار گرفتند تا جمهوري اسلامي را از بين ببرند.

ايشان با بيان اينکه همين کشور فرانسه، پيشرفته‌ترين هواپيماها و بالگردهاي خود را به صدام داد، تصريح کردند: همين کشور آلمان مواد شيميايي سمي را در اختيار رژيم صدام گذاشت تا در جنگ استفاده کند.

آيت الله خامنه اي ادامه دادند: اين‌هايي که امروز فلان گروه را به اتهام مصرف مواد شيميايي مورد تهاجم قرار مي‌دهند، آن روز علناً براي ساخت بمب به صدام مواد شيميايي مي‌دادند.

ايشان اضافه کردند: ما هنوز بعد از ۳۰ سال کساني را در بين رزمندگانمان داريم که به‌خاطر آلودگي‌هاي شيميايي آن روز گرفتارند؛ بسياري هم شهيد شدند.

رهبر انقلاب اسلامي گفتند: همه‌ دستگاه‌هاي شيطاني عالم به اين شيطان متکبر مغرور يعني صدام کمک کردند که اين جنگ به وجود بيايد و ادامه پيدا کند و او پيروز شود.

ايشان اظهار داشتند: البته همه‌ اين تلاش‌ها مثل تيري به سنگ خورد و يک وجب از خاک جمهوري اسلامي را نتوانستند در اختيار بگيرند.
 
تعداد بازديد:168 آخرين تغييرات:96/12/19
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر