پنج شنبه 1 اسفند 1398 - 26 جمادي الثاني 1441 - 20 فوريه 2020
صفحه اصلي/اخبار فناوري


 
 


 


 


 
خروجي RSS

داروی درمان میگرن رونمایی شد

در صندوق نوآوري و شکوفايي؛

داروي درمان ميگرن رونمايي شد

داروي درمان ميگرن (ميگرن کات) در صندوق نوآوري و شکوفايي رونمايي شد.

به گزارش خبرنگار مهر، اسپري بيني براي درمان ميگرن که توسط يکي از شرکت هاي دانش بنيان مستقر در پارک فناوري پرديس به توليد رسيده امروز با حضور رئيس هيات عامل صندوق نوآوري و شکوفايي رونمايي شد.

اين شرکت پيش از اين ها موفق به توليد پودرهاي درمان سردرد ميگرن شده بود و اکنون براي اولين بار در جهان اسپري بيني براي مهار سردرد و درمان ميگرن را توليد کرد.

اين شرکت دانش بنيان توسعه يافته در راستاي طراحي داروهاي ميگرني فعاليت مي کند.

ميگرن کات (اسپري بيني) براي پيشگيري از حملات ميگرني استفاده مي شود و اثر تسکين دهنده حين بروز حمله سردرد را دارد. اين دارو به عنوان اولين داروي اپليکيشن دار اختصاصي به شمار مي رود.

از وضعيت هاي اين دارو مي توان به جذب سطح وسيعي از دارو از طريق عروق خوني اشاره کرد. اين شکل دارويي راحت و مطمئن براي مصرف بيمار است و اثرگذاري زيادي بر مغز به واسطه اعصاب بويايي دارد. همچنين اسپري بيني با دسترسي مناسب به سيستم لمسي مي تواند اثرگذار در درمان ميگرن باشد.

کارآزمايي باليني اين دارو در بيش از ۳۰۰ بيمار ميگرني مورد استفاده قرار گرفته که ۸۱ درصد آنها درمان شده اند.

ترکيب موثر مواد طبيعي استخراج شده از گياهان دارويي توانمند در کاهش و حذف سردردهاي ميگرني شامل سينوئل، اوکاليپتول، آلفايونون، آنتول لينالول، کارواکرول مي شود.

هر پاف اسپري بيني ۱۰۰ ميکروليتر پاشش انجام مي دهد و قطر ذرات در هر پاف اسپري داروي ميگرن در حدود ۱۰ ميکرون است. اين اندازه باعث گسترش بهينه دارو در حداکثر سطح ممکن مخاط بيني مي شود.

ميگرن کات دارويي است که حاصل 25 سال مطالعات محققان ايراني و بين المللي که متشکل از عصاره ترکيب گياهان دارويي مختلفي از جمله اسطوخودوس، بنفشه، رازيانه، گشنيز، مرزن جوش و اکليل الملک است که در منابع طب سنتي ايران از آنها به عنوان رفع کننده سردردهاي ميگرني ياد شده است.

ميگرن کات علاوه بر اثربخشي مثبت و درمان سردردهاي ميگرني، به کاهش شدت ساير سردردها در زمان درد کمک مي کند.
 
تعداد بازديد:350 آخرين تغييرات:96/12/20
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر