یکشنبه 30 دي 1397 - 14 جمادي الاول 1440 - 20 ژانويه 2019
صفحه اصلي/دين و انديشه

بالاترین خطری که تشیع را تهدید می‌کند، تحریف در جریان مرجعیت است

آيت الله اراکي:

بالاترين خطري که تشيع را تهديد مي‌کند، تحريف در جريان مرجعيت است

آيت الله اراکي در جمع طلاب مدرسه علميه معصوميه (س) با موضع‌گيري درباره جنجال‌آفريني اخير فرقه شيرازي‌ها گفت: بالاترين خطري که تشيع را تهديد مي‌کند، تحريف در جريان مرجعيت است.

به گزارش خبرنگار مهر، دبيرکل مجمع تقريب مذاهب اسلامي با اشاره به اينکه يکي از افتخارات شيعه اين است که هميشه مراجع، عمل به دين مي کردند و مردم از رفتار آنها، دين را ياد مي گرفتند، گفت: يک خطري که امروز جامعه ما را تهديد مي کند و ما در تاريخ تشيع چنين خطري نداشتيم، ايجاد تحريف در مقام مرجعيت است. علماء ما رياست گريز بودند اما اخيرا مرجعيت‌هاي جعلي با پول هاي کلان درست شده است.

عضو خبرگان رهبري اظهار داشت: ماهيت فرقه شيرازي دو رکن دارد: جاه طلبي و عوام فريبي. از وقتي که اينها را شناختيم عليه مرجعيت تشيع و فقاهت شيعه کار کردند.

وي افزود: سيد محمد شيرازي که بزرگشان بود، چند عالم بزرگ شيعه عليه مرجعيت او فتوا دادند؛از مرحوم خويي و شاهرودي تا مرحوم صدر و حکيم، حال چه برسد به اين سيدصادق که خود را شاگرد او مي داند.

عضوهيئت رئيسه جامعه مدرسين حوزه علميه قم عنوان کرد: اينها بدنبال ايجاد تشيع جايگزين هستند که در اين تشيع جايگزين، جايگاهي براي مرجعيت راستين وجود ندارد، مرجعيت مي شود محصور در شيرازي‌ها و اولاد آنان گويا مرجعيت را وراثتي فرض کرده‌اند!


  
تعداد بازديد:194 آخرين تغييرات:96/12/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر