پنج شنبه 27 دي 1397 - 11 جمادي الاول 1440 - 17 ژانويه 2019
صفحه اصلي/خانواده

سبک زندگی هنوز به گفتمان غالب و مسلط تبدیل نشده است

حداد عادل در گفتگو با مهر:

سبک زندگي هنوز به گفتمان غالب و مسلط تبديل نشده است

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي گفت: سبک زندگي هنوز به گفتمان غالب و مسلط تبديل نشده است.

غلامعلي حدادعادل در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به موضوع سبک زندگي و ضرورت هاي آن براي جامعه ايراني گفت: احساس مي شود که اين قدر که اين موضوع مهم است بحث و صحبت درباره آن نمي شود و تبديل به يک گفتمان غالب و مسلط نشده است.

وي افزود: اين اصطلاح نخستين‌بار به صورت رسمي در سال ۹۱ از سوي مقام معظم رهبري مطرح شد و پس از آن به عنوان موضوعي مهم و حياتي براي کشور و فرهنگ مورد توجه قرار گرفت.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي با اشاره به اينکه سبک زندگي، وجه تمايز مردم يک مذهب يا کشور مشخص با ديگران است گفت: اين موضوع آن قدر اهميت دارد که مي توان گفت سبک زندگي مستقل، بارزترين نشانه در استقلال هر کشور است و ما با سبک زندگي مشخص خودمان که اسلامي و ايراني است مي توانيم از ديگر کشورها متمايز شويم.

حدادعادل با اشاره به جشنواره ها و همايش هايي که در اين باره برگزار مي شود بويژه نخستين جشنواره کتاب سال سبک زندگي گفت: اهميت اين برنامه ها از اين جهت است که نشان مي دهد دوستاني دغدغه سبک زندگي اسلامي را دارند و اين موضوع فراموش نکردند. چنين مراسمي اهميت سبک زندگي اسلامي-ايراني و ضرورت پرداخت علمي تر و جدي تر به آن را يادآوري مي کند.

رئيس فرهنگستان زبان و ادب فارسي در خاتمه با انتقاد از اين موضوع که بسياري از رفتارهاي ما اصلا با سبک زندگي اسلامي ايراني مطابقت ندارد گفت: قرآن، روايات و حتي فرهيختگان ايراني موارد بسياري را که برگرفته از دين ماست مطرح کرده اند که حرکت در مسير آن مي تواند سبک زندگي ايده آلي را براي ما رقم بزند. متاسفانه بسياري از ما به سنت هاي اجتماعي، ديني و آييني خودمان بي اعتنا هستيم و همين مسئله باعث بروز مشکل براي ما شده است.
 
تعداد بازديد:203 آخرين تغييرات:96/12/21
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر