چهارشنبه 28 آذر 1397 - 11 ربيع الثاني 1440 - 19 دسامبر 2018
صفحه اصلي/خانواده

خانواده به مطالبات جوانان پاسخ ندهد، کارکرد خود را از دست می‌دهد

ابتکار به تماشاي اسرافيل نشست؛

خانواده به مطالبات جوانان پاسخ ندهد، کارکرد خود را از دست مي‌دهد

معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: خانواده گسترده و سنتها فوايد زيادي دارند اما اگر خانواده نتواند به نيازهاي جوانان و مطالبات آنها پاسخ دهد کارکرد خود را از دست مي دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، معصومه ابتکار که به ديدن فيلم سينمايي اسرافيل رفته بود، در جمع خبرنگاران افزود: يکي از موثرترين هنرها در عصر حاضر سينما است و سينما مي تواند ابعاد مختلف مسائل اجتماعي و فرهنگي را به خوبي به تصوير بکشد و پيامهاي تاثيرگذاري را در موضوعات مرتبط با فرهنگ و سبک زندگي منتقل کند.

وي ادامه داد: به نظر مي رسد فيلم سينمايي اسرافيل هم در حوزه مسائل اجتماعي و فرهنگي و همچنين وضعيت زنان و چالشهاي متوجه آنان در نظر گرفته است. زنان فيلم هر کدام دغدغه هاي خودشان را دارند و از مشکلات عاطفي و خانوادگي گرفته تا محدوديت‌هاي تصميم گيري در موضوعات فردي و شخصي را به خوبي در فيلم به تصوير کشيده بود.

معاون رئيس جمهور در امور زنان و خانواده اضافه کرد: بسياري از موضوعات را نمي توان فقط مختص يک جنس و زنان دانست و براي مردان هم اين مسائل وجود دارد. خانواده گسترده و سنتها فوايد زيادي دارند اما اگر خانواده نتواند به نيازهاي جوانان و مطالبات آنها پاسخ دهد کارکرد خود را از دست مي دهد. همچنين در اين فيلم تضاد نسلها به خوبي نمايش داده شده بود.

ابتکار با تاکيد بر اينکه يه سويه ديگر فيلم موضوع مهاجرت جوانان در اثر نبود اشتغال و نا اميدي است، افزود: همانطور که در فيلم شاهد هستيم، مهاجرت هم سختي‌هاي خودش را دارد و افراد پس از مهاجرت ممکن است با چالش‌هاي بسياري چون تنهايي، مسائل عاطفي و مالي مواجه مي شوند که اين جنبه از مهاجرت هم در فيلم سينمايي اسرافيل با ظرافت به مخاطب منتقل شده بود.

وي گفت: الگوي اشتغال در دنيا تغيير کرده و ما نيز با الگوهاي سنتي نمي توانيم به جنگ بيکاري برويم. جوانان در عرصه هاي مرتبط با فناوري نوين بايد ورود کنند و زمينه هاي کارآفريني و توليد بنگاههاي جديد در اين عرصه ها بسيار زياد است. همچنين در حوزه تجارت الکترونيک، بازيهاي الکترونيک و استفاده از هنر، دنياي جديد حاصل از انقلاب تکنولوژيک امکانات زيادي را در اختيار جوانان قرار داده است.

به گزارش خبرنگار مهر، فيلم سينمايي اسرافيل به کارگرداني آيدا پناهنده و تهيه‌کنندگي مستانه مهاجر به موضوعات مرتبط با آسيبهاي اجتماعي و فرهنگي با تمرکز بر روي زنان و جوانان ساخته شده است.
 
تعداد بازديد:181 آخرين تغييرات:96/12/23
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر