شنبه 27 بهمن 1397 - 11 جمادي الثاني 1440 - 16 فوريه 2019
صفحه اصلي/مقالات


 
 


 


 


 
خروجي RSS

استحکام اقتصاد و کاهش وابستگی ۲مزیت خرید کالای ایرانی است

مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان:

استحکام اقتصاد و کاهش وابستگي ۲مزيت خريد کالاي ايراني است

مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان گفت: با خريد کالاي ايراني هم مي‌توان به اقتصاد کشور استحکام‌بخشيد و هم کاهش وابستگي به ديگر کشورها را تجربه کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره کل تبليغات اسلامي استان سمنان، حجت‌الاسلام علي شکري در گفتگو با خبرنگار روابط عمومي، ضمن اشاره به نام‌گذاري سال۹۷ به نام حمايت از کالاي داخلي توسط رهبر معظم انقلاب اسلامي، بيان کرد: حمايت از کالاي ايراني در حالي در ميان سخنان معظم له قرار مي‌گيرد که ايشان براي دهمين سال متوالي در شعار سال، به اقتصاد اشاره مستقيم دارند و اين يعني اهميت اقتصاد نبايد بر هيچ‌کس پوشيده باشد.

وي افزود: شعار سال ۹۷ اما از جهات مختلف، داراي اهميت بسزايي است و مي‌توان براي آن دو مزيت و ويژگي بارز در نظر داشت؛ نخست اينکه خريد کالاي ايراني مي‌تواند به استحکام‌بخشيدن به اقتصاد کشور کمک شاياني کند و دوم در رفع وابستگي به کشورهاي ديگر مؤثر است.

حمايت از کالاي داخلي يکي از زيرشاخه‌هاي اقتصاد مقاومتي است

مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان، در بيان مقوله نخست يعني استحکام‌بخشي به اقتصاد، توضيح داد: خريد وحمايت از کالاي داخلي يکي از زيرشاخه‌هاي اقتصاد مقاومتي است که از آن به‌مثابه توان ملي نيز ياد مي‌شود، لذا اگر در کشور اين توان ملي افزايش يابد درنهايت شاهد افزايش توليد و توان رقابت با نمونه‌هاي خارجي از سوي توليدکننده داخلي خواهيم بود که اين امر به توسعه اقتصادي و درنتيجه استحکام اقتصاد منجر خواهد شد چراکه با خود، رونق را به همراه مي‌آورد.

شکري درباره کاهش وابستگي نيز تأکيد کرد: حمايت از کالاي ساخت داخل، حفظ استقلال کشور را ابتدا در بعد اقتصادي و سپس در بعد سياسي منجر مي‌شود چراکه حمايت از توان ملي، موجب توليد، قدرت، اقتدار و توسعه در بين کشورهاي منطقه و جهان شده و درنظام‌هاي بين‌المللي دست بالاتر را به ايران اسلامي مي‌دهد.

وي افزود: حمايت از کالاي ايراني البته در کنار عدم وابستگي و استحکام اقتصاد مزيت‌هاي فراوان جانبي ديگري نيز دارد که ازجمله آن‌ها مي‌توان به رفع مشکل بيکاري، افزايش اميد در جامعه، دروني شدن اقتصاد و برون‌گرا بودن آن، تحقق شعار اقتصاد مقاومتي و ده‌ها مورد ديگر اشاره کرد.

تحقق شعار سال۹۷ تنها به دست مردم و يا دولت نيست

مديرکل تبليغات اسلامي استان سمنان، گفت: يکي از مزيت‌هاي جانبي کالاي ايراني اين است که ما با حمايت ازآن مي‌توانيم قشر جوان جامعه را نيز حمايت کنيم يعني ارتقاي توليدات داخلي مي‌توان به انگيزه بخشي به جوانان مستعد و تحصيل‌کرده ايران اسلامي منجرشود و اين امر قطعاً در ميدان دادن به قشر جوان مؤثر خواهد بود.

شکري بابيان اينکه تحقق شعار سال۹۷ تنها به دست مردم و يا دولت نبوده بلکه تمام آحاد جامعه براي آن بايدتلاش کنند، گفت: از مسئولان انتظار داريم که با برنامه‌ريزي دروازه واردات کالاهاي خارجي را تنگ‌تر کرده و بجاي آن حمايت از توليدکننده را به منصه ظهور و بروز برسانند همچنين از مردم نيز انتظار مي‌رود تا حمايت از کالاي ايراني را رعايت کنند.

وي افزود: در تحقق شعار سال اما جلوگيري از قاچاق کالا و ارز نيز نقشي اساسي دارد لذا مسئولان بايد براي جلوگيري از قاچاق کالا تمهيدات ويژه‌اي را در دستور کار قرار دهند از سوي ديگري توان با بالا بردن تعرفه واردات کالاهاي لوکس و خارجي که عموماً غير ضرور نيز هستند توان رقابت را به توليدکننده داخلي بدهند.

تعداد بازديد:235 آخرين تغييرات:97/01/14
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر