شنبه 27 بهمن 1397 - 11 جمادي الثاني 1440 - 16 فوريه 2019
صفحه اصلي/اخبار استان


 
 


 


 


 
خروجي RSS

آسمان تمامی شهرهای سیستان و بلوچستان غبارآلود است

کارشناس هواشناسي سيستان و بلوچستان:

آسمان تمامي شهرهاي سيستان و بلوچستان غبارآلود است

 

زاهدان - کارشناس هواشناسي سيستان و بلوچستان گفت: وزش باد شديد همراه با گرد و خاک تا روز دوشنبه در اکثر نقاط استان موجب کاهش ديد و کاهش کيفيت هوا مي شود.

 

علي ملاشاهي در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: براساس تحليل آخرين نقشه هاي همديدي و آينده نگري هواشناسي در حال حاضر آسمان اکثر شهرهاي سيستان و بلوچستان غبارآلود و قسمتي ابري است و در بعد از ظهر احتمال افزايش ابر وجود دارد.

وي افزود: در حال حاضر ديد در شهرهاي زابل، سراوان، ايرانشهر، نيکشهر و چابهار به حدود ۶ هزار متر، در نصرت آباد و زهک ۵ هزار متر، در زاهدان، مهرستان و راسک ۷ هزار متر، خاش ۴ هزار متر
و در ميرجاوه به حدود ۸ متر کاهش پيدا کرده است.

کارشناس هواشناسي سيستان و بلوچستان با اشاره به اينکه تا اواسط هفته شرايط براي رگبار پراکنده باران، رعد و برق و تندباد در سطح استان مهيا است، ادامه داد: همچنين با تقويت مرکز کم فشار در سطح زمين تا روز دوشنبه در نواحي مرکزي، مرز غربي و نواحي جنوبي استان وزش باد شديد از سمت جنوب غرب منجر به خيزش گرد و خاک وکاهش ديد در اين مناطق مي شود.

وي گفت: از بعدازظهر امروز تا اواسط وقت روز يکشنبه در نواحي مرکزي و شرق استان سيستان و بلوچستان وزش باد شديدتر است و سرعت باد در اين مناطق بين ۷۰ تا ۸۰ و گاهي ۹۰ کيلومتر برساعت پيش بيني مي شود.

ملاشاهي با اشاره به اينکه طي اين مدت در جاده هاي «زاهدان- بم» و «ايرانشهر – بم» در برخي نقاط بروز پديده گرد و خاک موجب کاهش ديد و کاهش کيفيت هوا مي شود، ادامه داد: همچنين طي روزهاي يک شنبه تا سه شنبه در شهرهاي شمالي استان وزش باد شديد از سمت شمال موجب بروز پديده گردوخاک مي شود.

وي با اشاره به اينکه از فردا به تدريج شاهد روند کاهشي دما در سطح استان خواهيم بود، خاطرنشان کرد: همچنين تا روز دوشنبه بر روي دريا وزش باد ادامه دارد و درياي عمان طي اين مدت نسبتا مواج است.

کارشناس هواشناسي سيستان و بلوچستان در ۲۴ ساعت گذشته سراوان با حداقل دماي ۱۶ درجه سانتي‌گراد و راسک و زرآباد با حداکثر دماي ۳۹ درجه سانتي‌گراد بالاي صفر به ترتيب سردترين و گرمترين شهرهاي استان بودند.

 
 
تعداد بازديد:166 آخرين تغييرات:97/01/26
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر