دوشنبه 5 فروردين 1398 - 18 رجب 1440 - 25 مارس 2019
صفحه اصلي/پزشكي

نامه انجمن صنایع بهداشتی به معاون وزیر/سهم ۶۳درصدی قاچاق

مهر خبر مي دهد؛

نامه انجمن صنايع بهداشتي به معاون وزير/سهم ۶۳درصدي قاچاق

 

انجمن صنايع شوينده، آرايشي و بهداشتي ايران در نامه اي به معاون وزير بهداشت، بر ضرورت حمايت از توليد داخلي و مقابله با محصولات بهداشتي و آرايشي قاچاق، تاکيد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، انجمن صنايع شوينده، آرايشي و بهداشتي ايران در نامه اي به دکتر غلامرضا اصغري معاون وزير و رئيس سازمان غذا و دارو، عنوان داشت: به نمايندگي از سوي نزديک به ۳۰۰ واحد توليدي داخلي و بيش از ۵۰۰۰۰ نفر پرسنل شاغل مستقيم در اين صنف، به دنبال تماس هاي مکرر و متعدد اعضاي انجمن، برخورد فرض واجب ديد تا از تصميمات و دستورالعمل هاي صادره از سوي سازمان غذا و دارو در امر حمايت از توليد و اشتغال داخلي که در نوع خود بسيار کم سابقه بوده است، تشکر و قدرداني نمايد.

ايجاد شرايط رقابت حداقلي برابر با واردات خارجي براي توليد داخل در حد آرزويي دست نيافتني بود که با ملاحظات و اعمال مديريت جديد، موجي از شور و شعف را در تک تک توليدکننده هاي داخلي ايجاد نموده است.

شرکت هاي داخلي با ظرفيت واقعي حداقل ۲.۲ برابر کل نياز کشور و مجهز به بهترين ماشين آلات، تجهيزات و آزمايشگاه هاي کنترل کيفي در حالي که در بسياري از حوزه ها صادرات نيز داشته و در تست ها و آزمايشات متعدد محصولات از انواع خارجي مشابه، حائز کيفيت برتر بوده اند در رقابت با محصولات خارجي که به گواه آمار صادره از مراجع گوناگون بيش از ۶۳ درصد بازار را به صورت قاچاق پوشش داده اند، همواره در رقابتي سخت و جانفرسا ادامه حيات داده اند.

واردات قاچاق از مبادي مختلف و بداظهاري هاي عجيب گمرکي که موجب عدم پرداخت حقوق و عوارض گمرکي، ماليات ارزش افزوده و ماليات عملکرد گرديده و نيز عدم صدور فاکتور رسمي و توزيع غيرقانوني، همه و همه عوامل محدود کننده فعاليت هاي مشروع و قانوني توليدکنندگان بوده است.

۱- صدور دستور ثبت نمايندگي هاي خارجي (به منظور پاسخگويي شفاف در امر واردات)

۲- تشويق و الزام واردکنندگان به توليد در ظرفيت هاي خالي کارخانجات کشور يا تاسيس کارخانه (همانند آنچه همين کمپاني ها و برندها در بسياري از کشورهاي ديگر انجام مي دهند)

۳- الزام به نوشتار فارسي بر روي جعبه هاي محصولات وارداتي (که در کشورهاي پيشرفته و حتي در کشورهاي همسايه ايران مانند عراق و ارمنستان و ... به دلايل متعدد الزامي است)

۴- درج قيمت مصرف کننده بر روي محصولات خارجي مانند محصولات داخلي (به منظور ايجاد شرايط برابر)

۵- بازنگري در ارزش و تعرفه هاي گمرکي محصولات وارداتي (به منظور جلوگيري از بداظهاري)

دعاي خير ده ها هزار نفر خانواده مجموعه هاي توليدي کشور در سالي که با تاکيدات رهبري، توليد داخلي مي بايستي در صدر فعاليت هاي حمايتي دولت باشد، همراه و پشتيبان آن عزيزان خواهد بود.

 
 
تعداد بازديد:193 آخرين تغييرات:97/01/28
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر