دوشنبه 5 فروردين 1398 - 18 رجب 1440 - 25 مارس 2019
صفحه اصلي/خانواده

کمک ۲۳ میلیون فرانکی صلیب سرخ به زلزله زدگان کرمانشاه

رئيس جمعيت هلال احمر خبر داد؛

کمک ۲۳ ميليون فرانکي صليب سرخ به زلزله زدگان کرمانشاه

 

رئيس جمعيت هلال احمر ايران گفت: عمليات مشترک هلال احمر ايران و فدراسيون صليب سرخ براي کمک به زلزله زدگان کرمانشاه، بزودي اجرا مي شود.

به گزارش خبرگزاري مهر، علي اصغر پيوندي در نشست خبري مشترک با رئيس فدراسيون بين المللي صليب سرخ، اظهار کرد: برنامه عمليات مشترک ميان هلال احمر ايران و فدراسيون بين المللي صليب سرخ و هلال احمر در اواخر سال گذشته با حضور دبيرکل فدراسيون به امضا رسيد و بر اين اساس مبلغ ۲۳ ميليون فرانک براي حمايت از مردم زلزله زده کرمانشاه اختصاص مي‌يابد.

وي با بيان اينکه براي ۶۳ ميلياردي که مردم کشورمان در اختيار ما قرار داده‌اند برنامه‌هايي طراحي کرديم، ادامه داد: اولين برنامه‌اي که انجام شد و به اتمام رسيد کمک پنج ميليوني به خانواده‌هايي بود که فردي را در زلزله از دست داده و همين طور خانواده‌هايي که در ۱۰ روز اول زلزله صاحب فرزند شده بودند.

پيوندي افزود: همچنين از اين منبع در آستانه سال جديد هديه ۳۰۰ هزار توماني به هر کدام از خانواده‌هاي آسيب ديده در زلزله کرمانشاه اهدا و از منابع جمعيت هلال احمر نيز اين مبلغ به زلزله زدگان کرمان اهدا شد.

وي اضافه کرد: برنامه سومي که از اين منبع هزينه خواهد شد، در راستاي تامين وسايل زندگي مردم مناطق زلزله زده است و تا دو هفته آينده مبلغي حدود دو ميليون تا دو ميليون و ۲۰۰ هزار تومان به حساب سرپرستان خانوار براي تهيه لوازم ضروري زندگي واريز مي شود.

 
 
تعداد بازديد:201 آخرين تغييرات:97/01/28
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر