دوشنبه 5 فروردين 1398 - 18 رجب 1440 - 25 مارس 2019
صفحه اصلي/قرآن

مسابقات بین المللی قرآن به زنان انگیزه عمل به قرآن را می دهد

لاله افتخاري در گفتگو با مهر:

مسابقات بين المللي قرآن به زنان انگيزه عمل به قرآن را مي دهد

عضو شوراي عالي مسابقات بين المللي قرآن کريم بانوان گفت: اين رقابت ها به ايجاد انگيزه بيشتر به زنان ما در حفظ و عمل به قرآن کريم کمک مي کند.

لاله افتخاري، عضو شوراي عالي مسابقات بين المللي قرآن کريم بانوان در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره دومين دوره رقابت هاي مسابقات بين المللي قرآن کريم بانوان و تاثير برگزاري آن بر ارتقاي جايگاه جمهوري اسلامي ايران در ميان کشورهاي اسلامي، گفت: اين اقدام فرهنگي توجه جمهوري اسلامي ايران به قرآن در حوزه بانوان و اهتمامي که نظام ما درباره زنان دارد را به نمايش مي گذارد و فرصتي است که دستاوردهاي ايران در آموزش قرآن به بانوان به حاضران معرفي شود.

رئيس فراکسيون قرآن و عترت(ع) مجلس نهم شوراي اسلامي ادامه داد: اهتمام ويژه نظام جمهوري اسلامي ايران به آموزش قرآن کريم به بانوان منجر شده که همه فعالان در اين عرصه، پژوهشگر قرآني شوند و تعداد زيادي نيز حافظ آيات کريمه الهي باشند؛ از اين رو، اين اقدام مبارک اتهاماتي که دشمنان به ايران در خصوص ناديده گرفتن حقوق زنان وارد مي کند را خنثي مي کند.

افتخاري همچنين برگزاري بين المللي اين مسابقات در بخش بانوان را فرصتي دانست که بانوان مسلمان به تعامل بپردازند و تجربيات خود را در حوزه هاي مختلف همچون سبک زندگي، مبادله کنند.

وي با اشاره به نقش تاثيرگذار زنان در خانواده و برکات برگزاري مسابقات بين المللي قرآن بانوان به ارتقاي اين نقش، تاکيد کرد: بانوان محور فرهنگي خانواده ها هستند و اگر بانويي تحت تاثير مسئله اي قرار بگيرد طبيعتا خانواده نيز تحت تاثير همان امر خواهند بود؛ لذا اين مسابقات به ايجاد انگيزه بيشتر به زنان ما در حفظ و عمل به قرآن کريم کمک مي کند و علاوه بر اين، باعث ايجاد رقابت بيشتر بين آن ها در عمل به قرآن کريم خواهد شد که در پرتو اين امر خانواده ها هم بيشتر از قرآن کريم بهره مند شوند.

عضو شوراي عالي مسابقات قرآن کريم در ارزيابي تفاوت دوره دوم مسابقات نسبت به دوره گذشته آن، گفت: دوره قبل تجربه اول بود و بي ترديد در دوره دوم با تکيه بر تجربيات آن مي توان موفق تر عمل کرد؛ همچنين مسئولان برگزاري اين مسابقات امسال نسبت به سال گذشته از تجربه بيشتري بهره مند اند و گزارشي که در اين خصوص ارائه شده نويدبخش برگزاري رقابت هاي کيفي تر است و انتظار مي رود با حمايت بيشتر برادران اين رويداد عظيم هر چه بهتر به وقوع بپيوندد.

گفتني است، دومين دوره مسابقات بين المللي قرآن کريم بانوان از يکم تا چهارم ارديبهشت ماه با حضور نخبگان قرآني از کشورهاي مختلف جهان در هتل ارم تهران برگزار مي شود.

 
 
تعداد بازديد:176 آخرين تغييرات:97/01/28
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر