دوشنبه 5 فروردين 1398 - 18 رجب 1440 - 25 مارس 2019
صفحه اصلي/ايران و جهان

پدافندهوایی سوریه ۹ موشک را در آسمان حمص و دمشق رهگیری ومنهدم کرد

در پي حمله موشکي شبانه؛

پدافندهوايي سوريه ۹ موشک را در آسمان حمص و دمشق رهگيري ومنهدم کرد

منابع محلي سوريه از فعال شدن سامانه‌هاي پدافند هوايي ارتش اين کشور براي مقابله با چند موشک که به سمت دو پايگاه هوايي در حمص و دمشق شليک شده بود، خبر دادند.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از خبرگزاري رسمي سوريه (سانا)، منابع محلي سوريه بامداد سه شنبه از فعال شدن سامانه‌هاي پدافند هوايي ارتش اين کشور براي مقابله با چند موشک که به سمت حمص و دمشق شليک شده بود خبر دادند.

خبرگزاري رسمي سوريه اعلام کرد که بامداد سه‌شنبه چند موشک از منبع ناشناس وارد حريم هوايي استان حمص شدند که سامانه‌هاي پدافندي براي مقابله با آنها فعال شده و آنها را رهگيري کرد.

بر اساس اين گزارش، هدف موشک ها پايگاه هوايي الشعيرات در حومه حمص اعلام شده است.

در همين حال، خبرنگار العالم از دمشق گزارش داد که فرودگاه نظامي الضمير در حومه دمشق هم از اهداف تجاوز اخير بوده است.

در همين رابطه، وزارت دفاع آمريکا (پنتاگون) با صدور بيانيه‌اي اعلام کرد که اين حمله کار آنها نبوده و در حال حاضر هيچ فعاليت نظامي آمريکايي در منطقه وجود ندارد.

همچنين خبرگزاري سانا گزارش داد که تمام موشک‌هاي شليک شده به سمت پايگاه هوايي الشعيرات توسط پدافند هوايي سوريه منهدم شدند.

يک منبع نظامي سوري با تاييد خبر صداي انفجار در دمشق، گفت که ۳ موشک نيز به سمت پايگاه هوايي الضمير در اين شهر شليک شد که توسط سامانه‌هاي پدافند هوايي هدف قرار داده شدند.

اين منبع تعداد موشک‌هاي شليک شده به سمت پايگاه هوايي الشعيرات را نيز ۶ فروند اعلام کرد.

اطلاعات اوليه حاکي از آن است که اين موشک‌ها توسط جنگنده‌هاي رژيم صهيونيستي به سمت پايگاه هوايي الشعيرات و الضمير شليک شده است.

در همين حال، منابع خبري از آماده باش ارتش رژيم صهيونيستي در بلندي هاي اشغالي جولان خبر دادند.

شبکه خبري الميادين به نقل از خبرنگار خود اعلام کرد: اخبار منتشر شده در خصوص بمباران دو منطقه الکسوه و ريف حلب صحت ندارد.

 


تعداد بازديد:166 آخرين تغييرات:97/01/28
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر