دوشنبه 5 فروردين 1398 - 18 رجب 1440 - 25 مارس 2019
صفحه اصلي/اجتماعي(جوانان، خانواده، بانوان و...)

انتشارات «کتاب مرو» اعلام موجودیت کرد

انتشارات «کتاب مرو» اعلام موجوديت کرد

مسئولان «نشر هيرمند» با هدف آنچه «بها دادن به سليقه‌هاي جديد در ميان مخاطبان خود» ناميده‌اند، اقدام به تاسيس انتشاراتي جديد با عنوان «کتاب مرو» کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، بنا بر اعلام مسئولان نشر هيرمند، سليقه مخاطبان اين موسسه انتشاراتي با توجه به رويکرد آن و مجموعه‌هاي منتشر شده در ساليان دراز، در چارچوبي مشخص قرار گرفته و چاپ برخي از موضوعات و مجموعه‌ها در آن امکان‌پذير نيست و لذا تصميم گرفته شد تا موضوعات متفاوت‌تر در قالب انتشارات «کتاب مرو» براي ساير سليقه‌ها، چاپ شود.

مطابق اعلام، «کتاب مرو» سعي دارد تا طيف ديگري از مخاطبان را نيز در خود جاي دهد تا بتواند همانند نشر هيرمند و سياست خاص آن در حوزه‌هاي ديگر نيز فعاليت داشته باشد.

در «کتاب مرو» موضوعات گسترده و متنوعي در دست کار قرار دارد اما شايد مهم‌ترين مخاطبان کتاب‌هاي اين موسسه انتشاراتي را جوانان، نوجوانان و زنان تشکيل دهند که به نظر مي‌رسد کمتر از آنچه که بايد، در نشر هيرمند به آن‌ها پرداخته شده است.

عناوين تعدادي از مجموعه‌هاي انتشارات «کتاب مرو» به قرار زير است:

برونته؛ ادبيات داستاني ترجمه، نام‌گذاري آن از نام خواهران برونته که هر سه از تاثيرگذاران ادبيات معاصر جهان هستند گرفته شده است.
سيمين؛ ادبيات داستاني تاليفي، نام اين مجموعه به ياد سيمين دانشور و سيمين بهبهاني، سيمين نام گرفته شده است.
فراذهن؛ اين مجموعه که به مباحث روانشناسي اشاره دارد، طيف گسترده‌اي را دربرمي‌گيرد، از تربيت کودک تا مثبت‌انديشي.
چکاوک؛ اين مجموعه که ساليان پيش در نشر هيرمند به چاپ مي‌رسيده است، تلاش دارد تا در کمترين حجم بيشترين و سودمندترين اطلاعات را در زندگي روزمره براي شما به ارمغان آورد.
توکا؛ توکا پرنده‌اي خوشخوان است، اين مجموعه عرضه‌کننده آثاري است که هرچند به ظاهر فانتزي به نظر مي‌آيند اما خواننده را به راهي مي‌برد که بتوانند بخشي از زندگي خود را آراسته و پيراسته اداره کند.
مهرک؛ اين مجموعه شامل اشعار و ترانه‌هاي عاشقانه است.
اِروُس؛   اين مجموعه به صورت تخصصي به کتاب‌هاي مربوط به سلامت جنسي و اختلالات در اين زمينه مي‌پردازد.
نوشا؛   مجموعه‌اي است شبيه به «به زبان آدميزاد» نشر هيرمند، که به طور تخصصي براي زنان توليد محتوا مي‌کند.
ترس‌ولرز؛ اين مجموعه مخاطب نهايي را به پسران نوجوان محدود مي‌کند و فقط به داستان‌هاي ترسناک نوجوانان مي‌پردازد.
ترنج؛   ادبيات داستاني دخترانه موضوع اصلي اين مجموعه است، مخاطب نهايي اين مجموعه دختران نوجوان هستند.

بر اساس اين گزارش، جشن آغاز به کار انتشارات «کتاب مرو» هم روز چهارشنبه ۲۹ فروردين ماه از ساعت ۱۵:۳۰ تا ۱۷:۳۰ با حضور جمعي از نويسندگان، مترجمان و اهالي فرهنگ و هنر، در شهر کتاب بوستان به نشاني تهران، ميدان پونک، مجتمع تجاري-اداري بوستان، دور رينگ مرکزي، برگزار مي‌شود.

 
 
تعداد بازديد:201 آخرين تغييرات:97/01/28
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر