چهارشنبه 26 دي 1397 - 10 جمادي الاول 1440 - 16 ژانويه 2019
صفحه اصلي/اخبار فناوري

«آی گپ پلاس» با تماس تصویری می‌آید/دسترسی به نسخه لینوکس اپلیکیشن

مدير پيام رسان آي گپ خبر داد؛

«آي گپ پلاس» با تماس تصويري مي‌آيد/دسترسي به نسخه لينوکس اپليکيشن

 

مدير پيام رسان آي گپ گفت: تا دو هفته آينده، نسخه پلاس پيام رسان بومي «آي گپ» با قابليت برقراري تماس تصويري و صوتي راه اندازي مي شود.

محمدرسول کاظمي در گفتگو با خبرنگار مهر، با بيان اينکه اين قابليت امکان برقراري تماس نقطه به نقطه (p۲p) را براي کاربران از طريق اپلکيشن «آي گپ پلاس» فراهم مي کند، گفت: «آي گپ پلاس» از نسخه «آي گپ» مجزاست و علاوه بر برقراري امکان تماس تصويري، امکانات ديگري نيز به آن اضافه شده و رابط کاربري آن کاملا متفاوت از تلگرام خواهد بود.

وي با اشاره به اينکه پيام رسان «آي گپ» هم اکنون حدود ۶۰۰ هزار کاربر دارد، افزود: در حال ارتقاي زيرساختها براي افزايش رضايت کاربران و حل مشکلات کيفي اين سرويس هستيم.

کاظمي با تاکيد براينکه تا زماني که به نقطه ايده ال در کيفيت نرسيم خدمات ديگر از جمله بحث پرداخت (پيمنت) اين پيام رسان را افزايش نخواهيم داد، گفت: ما معتقديم که در وهله اول پيام رسان بايد از نظر کيفيت، کاربر را نسبت به استفاده از سرويس ترغيب کند و پس از آن ارائه خدمات جديد، در دستور کار قرار گيرد.

مدير پيام رسان «آي گپ» ادامه داد: مشکل اختلال در دريافت پيامک فعالسازي اپليکيشن، در اختيار ما نيست و مربوط به همکاري اپراتورهاي موبايل در برقراري زيرساختهاي مورد نياز مي شود. از آنجايي که اين مولفه يکي از مشکلاتي است که در برخي مواقع کاربران با آن روبه رو مي شوند شرايطي فراهم آمده تا در صورت عدم دريافت پيامک از طريق اپراتورهاي داخلي، پس از ۳ بار تلاش کاربر، امکان ارسال پيامک به کاربر از طريق گيت وي بين الملل فراهم شود.

وي با بيان اينکه اين موضوع هزينه اي بيش از ۱۰ برابر را براي ما به همراه دارد، افزود: اما با اين وجود در جهت احترام به حقوق کاربر، اين روش را برگزيده ايم.

کاظمي حل مشکلات زيرساختي از جمله رسيدن به استانداردهاي لازم در زمينه برق ديتاسنترها را از جمله مواردي عنوان کرد که مي تواند به تقويت پيام رسانهاي بومي در کشور کمک کند و ادامه داد: هم اکنون بزرگترين مشکل شبکه هاي پيام رسان بومي، جو رسانه اي ايجاد شده از سوي افرادي است که با فيلترشدن تلگرام متضرر مي شوند و به همين دليل دست به فرافکني و گاهي دروغ درخصوص شبکه هاي بومي مي زنند.

مدير پيام رسان «آي گپ» تاکيد کرد: تمامي کسب و کارها مي توانند از امکانات پيام رسانهاي بومي براي کسب و کارهاي خود استفاده کنند و رونق کسب و کارها در پيام رسانهاي بومي نيز وجود دارد.

وي با بيان اينکه امکان ايجاد کانال و گروه در پيام رسان «آي گپ» وجود دارد، ادامه داد: هم اکنون پيام رسان «آي گپ» علاوه بر نسخه اپليکيشن موبايل، داراي نسخه دسکتاپ و وب نيز است. در همين حال اين پيام رسان تنها پيام رساني است که نسخه لينوکس نيز دارد.

کاظمي با اشاره به اينکه نسخه ios و اندرويد اين پيام رسان بومي در فروشگاههاي اپليکيشن خارجي و داخلي در دسترس است، گفت: آخرين بروزرساني «آي گپ» در اپ استور با ويژگي تماس تصويري طي يک هفته آينده بروزرساني مي شود. اين درحالي است که بازار داخلي اپليکيشن اندرويد (کافه بازار) از اين اپلکيشن حمايت نکرده و نام «آي گپ» را در ليست پيام رسانهاي داخلي نياورده است. 

تعداد بازديد:143 آخرين تغييرات:97/01/29
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر