چهارشنبه 29 خرداد 1398 - 15 شوال 1440 - 19 ژوئن 2019
صفحه اصلي/قرآن

دعوت به اتحاد از نتایج اصلی مسابقات بین‌المللی قرآن است

نماينده جمهوري اسلامي ايران در مسابقات بين المللي قرآن:

دعوت به اتحاد از نتايج اصلي مسابقات بين‌المللي قرآن است

 

«مصطفي اصفهانيان»، نماينده جمهوري اسلامي ايران در رشته حفظ سي و پنجمين دوره مسابقات بين‌المللي قرآن دعوت به اتحاد را از نتايج اصلي مسابقات بين المللي قرآن عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، «مصطفي اصفهانيان» متولد ۱۳۶۳، شهرستان کاشان است که از چهارده سالگي به حفظ قرآن روي آورد و توانست در مدتي کمتر از سه سال، کل قرآن کريم را زير نظر استادش مجيد عربي حفظ کند.

وي در مسابقات متعددي در سطح کشوري و بين‌المللي شرکت کرده و رتبه‌هايي را به دست آورده است که مهم‌ترين آنها رتبه ممتاز مسابقات سراسري اروميه و پنج مرتبه رتبه دوم در مسابقات سراسري و دو رتبه بين‌المللي نيز دارد؛ رتبه دوم مسابقات بين‌المللي اندونزي و رتبه سوم مسابقات بين‌المللي تونس.

پنماينده جمهوري اسلامي ايران در رشته حفظ  سي و پنجمين مسابقات بين المللي قرآن در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اين دوره از مسابقات گفت: از سال ۷۷ حفظ قرآن را آغاز کردم و از همان سالها زير نظر حاج مجيد عربي از اساتيد برتر شهرستان کاشان در رشته حفظ را آغاز کرد و توانستم بمدت دو سال و هشت ماه قرآن را حفظ کنم.

اصفهانيان در ادامه افزود: در مسابقات متعددي شرکت کرده‌ام در سال ۸۵ در مسابقات کشوري تونس، رتبه سوم را بدست آوردم. سال ۸۹ در کشور اردن و در سال ۹۳ در مسابقات کشور اندونزي رتبه سوم را کسب کرده و امسال نيز  مسابقات بين المللي قرآن را در ايران تجربه خواهم کرد.

نماينده جمهوري اسلامي ايران در رشته حفظ تصريح کرد: مسابقات بين‌المللي علي‌الخصوص در رشته حفظ از سطح بالايي برخوردار است و در مسابقات بين المللي  ايران حفاظ برتر جهان اسلام در آن شرکت مي‌کنند.

وي در خصوص پيش‌بيني نتايج مسابقات ادامه داد: اميدوارم  از نام و آبروي جمهوري اسلامي ايران دفاع کنيم  و رتبه‌اي در شان نظام اسلامي خود کسب نمايم و با توجه به داوران ايراني و خارجي مطرحي که در اين دوره هستند زمينه‌اي سالم براي رقابت خواهيم داشت.

اصفهانيان در خصوص شعار «يک کتاب،يک امت» و نقش آن در همبستگي ملت‌ها اظهار کرد: قرآن مي فرمايد« واعتصمو بحبل الله جميعا و اتفرقوا» يعني تمام امت اسلامي را  دعوت به اتحاد و يکپارچگي مي‌کند و تا وقتي اين اتحاد و يکپارچگي در بين امت اسلامي وجود داشته باشد، دشمنان اسلام کمتر مي توانند طمع داشته باشند به بلاد مسلمين و جامعه اسلامي دست درازي کرده و آنها را مورد تعرض قرار دهد.

اين حافظ قرآن در خصوص حفظ خود تصريح کرد: حفظ قرآن، جوشش دروني است يعني ابتدا بايد خداوند توفيق دهد که انسان در محضر آيات الهي باشد و بتواند با قرآن انس پيدا کند و قلبش آماده شود براي اينکه آيات الهي را در درون خويش جاي دهد. بنابراين دوستاني که مي‌خواهند در عرصه حفظ قرآن گام بردارند، حتماً بايد ابتدا يک خودسازي انجام دهند و قلب خودن را از هرگونه آلودگي پاک کنند تا سينه آنها بتواند جايگاهي براي آيات الهي باشد.

همچنين وي  زمينه حفظ قرآن را همت و پشتکار دانست و ادامه داد: اگر فردي مي‌خواهد حافظ قرآن خوبي شود که علاوه بر خود، ساير افراد از حُسن حفظ آنها لذت ببرند بايد طبق برنامه‌اي که با اساتيد تنظيم مي‌کند کار کند تا در زمينه حفظ قرآن موفق باشد، چرا که بنا بر فرموده مقام معظم رهبري، حفظ قرآن مقدمه فهم قرآن است و ما براي اينکه بتوانيم فهم خوبي از آيات الهي داشته باشيم، چه بهتر اين است که آيات قرآن را حفظ کنيم.

وي در خصوص فعاليت هاي قرآني در جامعه افزود: هر مسئولي بايد فرمايشات مقام معظم رهبري را نصب‌العين خويش قرار دهد وقتي ايشان بر تربيت بيش از ۱۰ ميليون حافظ قرآن تأکيد دارند بيانگر اين است که حفظ قرآن بايد جايگاه بهتري در کشور ما پيدا کند، البته اين کار، مسئوليت يک شخص با يک ارگان نيست، بلکه مهم‌ترين کار و وظيفه را رسانه‌ها به ويژه رسانه ملي برعهده دارند. رسانه ملي مي‌تواند تأثير بسزايي در ايجاد فرهنگ حفظ قرآن در ميان مردم داشته باشد.

اصفهانيان در پايان در خصوص جايگاه حافظ قرآن در جامعه خاطر نشان کرد: شما فرض کنيد يک حافظ‌کل که رتبه اول مسابقات بين‌المللي را کسب مي‌کند از سيستم قرآني کشور کنار گذاشته مي‌شود، اما ديدگاه‌ها نسبت به قاري قرآن اين‌گونه نيست و قاري قرآن بيشتر به جاهاي مختلف دعوت شده و به محافل خارج از کشور نيز اعزام مي‌شود. واقعاً اگر بخواهيم در ميان جوانان ايجاد انگيزه کنيم که افراد بيشتري به سوي حفظ قرآن گام بردارند، لازم است که اهميت بيشتري به حفظ قرآن و جايگاه حافظان قرآن داده شود.

 
 
تعداد بازديد:247 آخرين تغييرات:97/02/01
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر